Kokosový olej – nejuniverzálnější péče o pleť

Dnešní článek bych chtěla opět postavit na vlastní zkušenosti. Řeč bude o mém úplně nejoblíbenějším kosmetickém bio produktu – kokosovém oleji. Při nákupu nepreferuji ani tak značku, jako spíše bio kvalitu. Pozor si dávejte také na to, aby byl olej lisovaný za studena. Vyzkoušela jsem již několik značek a nemůžu říct, že by mi některá vyhovovala méně nebo naopak více. Kokosový olej se mi ještě nikdy nezkazil a tak si kupuji to největší balení.

Na co všechno se dá využít? Způsobů použití je až nečekaně mnoho. Přesvědčte se o tom v následujícím výčtu:

1. Jako hydratační přípravek na pleť. V tomto případě doporučuji obličej nejprve poprášit termální vodou a teprve poté ho nanést. Olej se krásně vstřebá a uzamkne v pokožce vlhkost.

2. Někdo se s ním dokonce odličuje. Jednoduše nanesete pár kapek na navlhčený odličovací tampónek a odlíčíte se. Tento způsob opravdu funguje. Pro mě je to ale trochu nepohodlné, proto jsem se vrátila ke klasickým odličovačům.

3. Nejraději ho využívám pro péči o obočí a řasy. Po odlíčení si je s ním lehce přetřu. Nedovedu říct, zda to má nějaký efekt, protože jsem se vzhledem mých řas a obočí neměla nikdy problém. Beru to jako prevenci.

4. Kokosový olej se doporučuje pro péče o vlasy. Já ho nanáším pouze na konečky. Nebo ho přidávám do avokádové masky na vlasy (žádná věda – rozmačkané avokáda s kokosovým olejem). Lepší masku jsem nikdy neměla. Možná se trochu hůř smývá, ale to se dá přežít. Zvlášť, když výměnou získáte oslnivě zářivou hřívu.

5. Kokosový olej se dá bez potíží použít i místo tělového mléka. Je velmi vhodný pro řešení suché a šupinaté pokožky.

Já sama ho na vaření nepoužívám, ale není problém s ním nahradit jakýkoliv tuk. Myslím, že bude skvěle fungovat v dezertech a orientální kuchyni.

1.     Menší balení na vyzkoušení

panensky-kokosovy-olej-tropicai

Dosud jsem nepotkala nikoho, kdo by měl na kokosový olej špatnou reakci. I přesto bych vám doporučila zakoupit si nejprve menší balení. 35 mililitrová sklenička od značky Tropicai vám vystačí na vyzkoušení všech jeho výhod. Pokud vám nesedne, můžete ho přidat do koláče a problém bude vyřešen.

Menší balení určitě oceníte při cestování. Skleničku si můžete uschovat a přendávat si do ní olej z větší sklenice pro cestovní účely. Těžko si budete brát na dovolenou půllitrovou láhev kokosového oleje.

2.     Česká bio kvalita

bio-kokosovy-olej

Saloos je česká značka, kterou absolutně zbožňuji. Mám od nich doma hromadu olejíčků a květinových vod. K jejich výrobkům mám po několika letech usilovného zkoušení naprostou důvěru.

Velkou výhodou tohoto produktu je plastový obal. Jsem až trapně nešikovný člověk. Neustále mi něco padá a možná právě proto často kupuji tento výrobek. Kelímek vám spadne na kachličky a vy se jen ohnete a seberete ho. Na druhou stranu, při pádu skleničky s olejem, máte po celém balení a užijete si pěknou chvíli se sbíráním střepů a odmašťováním podlahy.

3.     Velká sklenice pro náročné spotřebitele

bio-kokosovy-olej-bez-vune-400-ml

Tento velikán od firmy Purity Vision se bude výborně vyjímat v kuchyni i v koupelnové skříňce. Velikost balení ocení ti z vás, kteří si s olejem mažou nejen obličej, ale také celé tělo. Pak totiž logicky rychleji mizí. Jak už jsem psala, vůbec bych se nebála data spotřeby a olej spotřebovala do poslední kapky.

Podle konzistence bio kokosového oleje bezpečně poznáte, jestli máte v koupelně teplo nebo chladno. Teď v létě ho mám krásně tekutý a s úderem zimy se vrací opět do své tuhé podoby. V obou případech však patří mezi bezkonkurenčně nejlepší bio kosmetické přípravky na pleť. Jeho cena je až směšně nízká, protože vydrží opravdu dlouho.

Nebojte se zkoušet nové věci a alespoň občas se odvraťte od klasických krémů z drogerie. Poděkuje vám za to nejen vaše pleť, ale i peněženka.

11 Shares
>
11 Shares
Share11