Nejlepší světové festivaly jógy

Všichni milujeme jednou za čas zmizet, vypařit se, osvobodit se od každodenní reality, a když můžeme míchat dovolenou s jógou…ještě lepší! Retreat yourself! Festivaly jógy nejsou jen rostoucím trendem posledních let. Jde o kombinaci jógové praxe, krásných a autentických lidí, chutného jídla, úžasné hudby a krásného prostředí. Jsou spojením pohybu, tvořivosti a vášně. Tady je pár tipů na ty nejlepší festivaly jógy z celého světa…

Wanderlust

Wandurlust letos odstartoval svou v pořadí 8. sezónu. Poprvé se konal v červenci 2009 v kalifornské lyžařské oblasti Squaw Valley a od té doby putuje po celé Severní Americe, Austrálii, Novém Zélandu a Chile. Wanderlust je více než jen jóga. Jde o kombinaci krásy přírody, zábavy, hudby, jídla a inspirace. V krásných horských oblastech po celém světě spojuje instruktory jógy a meditace, hudebníky, řečníky, kuchaře a nás všechny.

  • JÓGA A MEDITACE. Wanderlust nabízí lekce jógy pro všechny. Nezáleží na tom, zda jste začátečník či pokročilý, ani na tom, kterému stylu se věnujete. Vybere si každý. Lekcemi vás provedou ti nejlepší z celého světa.
  • HUDBA. Hudba je tepem Wanderlustu. Nabízí koncerty a živá hudební vystoupení plná meditační a jógové hudby známých interpretů. Užít si můžete i meditace za doprovodu akustické hudby.
  • OBJEVUJTE. Túry, běh, cyklistika. Prozkoumáte krásy přírody, zažijete horskou meditaci při západu slunce, cyklistické výlety a další dobrodružství.
  • UČTE SE. V programu naleznete i zajímavé přednášky a semináře plné inspirativních myšlenek. Cykly přednášek zahrnují témata týkající se zdraví, jógy či osobního rozvoje.
  • OCHUTNÁVEJTE. V průběhu celého dne můžete okusit zdravé a ekologické potraviny místních farmářů a pokrmy připravované známými šéfkuchaři.

Připravované festivaly pro tento rok naleznete zde. Vstupenky se pohybují od $ 300 do $ 500 za festivalový pas, který zakoupíte přes webové stránky Wanderlust.

VÍCE INFORMACÍ www.wanderlust.com

YouTube video

International Yoga Festival

RIŠIKÉŠ, INDIE | 1. 3. – 7. 3.

Indie, Rišikéš, ášram Parmarth Niketan, místo, kde se každoročně pořádá světově proslulý Mezinárodní festival jógy. Jde o skutečně jedinečnou událost, která spojuje mistry a učitele, tradice, kultury a země na jednom krásném, posvátném místě. Krása ášramu, čistá, plynoucí Ganga, majestátní Himaláje a svěží zelené lesy – prostředí pro inspiraci, načerpání nové energie, povzbuzení těla, mysli a ducha. Program nabízí širokou škálu stylů jógy, meditace, přednášky věnované reiki a indické filosofii, zpěvy manter, duchovní promluvy, taneční a hudební vystoupení. Prozkoumáte všech osm stupňů jógy a přenesete se v čase k jejím počátkům.

Festival právě vrcholí. Nevadí. Máte dostatek času se připravit na jeho další ročník, který bude již 29. v pořadí.

VÍCE INFORMACÍ www.internationalyogafestival.com

Bali Spirit Festival

BALI, INDONÉSIE | 29. 3. – 3. 4.

Bali Spirit Festival je postaven na harmonii, konkrétně Tri Hita Karana: žít v souladu s přírodou, duchovním a sociálním prostředím. Festival vznikl v návaznosti na ničivé bombové útoky z let 2002 a 2005, jako podpora cestovního ruchu. Sjednocuje jogíny, hudebníky a tanečníky z celého světa. Pětidenní program zahrnuje lekce jógy a tance, přednášky a semináře o zdraví a výživě, vyzkoušíte si různé formy dýchání a meditace a večery vám zpříjemní koncerty a živá hudební vystoupení. Workshopy jsou nabízeny v různých úrovních, na své si přijde začátečník, ale i zkušený jogín.

Do začátku festivalu zbývá necelý měsíc, takže pokud chcete vyrazit, na nic nečekejte. Vstupenky zakoupíte na webových stránkách. Cena za celo-festivalový pas se pohybuje od $ 650 do $ 895.

VÍCE INFORMACÍ www.balispiritfestival.com

Festival jógy

The Groove Yoga Festival

GOA, INDIE | 5. 12. – 10. 12.

Groove festival jógy je šestidenní akce, která nabízí spoustu příležitostí k odpočinku a načerpání pozitivní energie. Kombinuje živá hudební vystoupení, jógu, plážové večírky a tanec. Acro jóga, jóga flow, pomalá jóga. Čerstvý vzduch, dobré jídlo, přátelé. Groove vítá všechny příznivce jógy všech věkových kategorií a vytváří prostor pro oslavy jógových komunit, rodin a přátel. Festival se koná v resortu a centru jógy Ashiyana, který se nachází na pláži Mandrem na severu Goy.

Jóga pas pořídíte za 499 € přes webové stránky festivalu. Groove pořádá festivaly nejen v Indii, ale také v Kanadě, Německu, Chorvatsku i jinde.

VÍCE INFORMACÍ www.thegroovefestival.com

No Mind Festival

MOLCOM, ŠVÉDSKO | 9. 7. – 16. 7.

Ano, i v Evropě se každoročně pořádají jógové festivaly. K těm nejlepším patří i švédský festival No Mind, který se tradičně koná od roku 1997 ve městě Molcom, v prostředí s příjemnou atmosférou, obklopeným lesy a jezery. Můžete se těšit na semináře a workshopy jógy, tance, tantry, meditace, léčitelství, učení z duchovních tradic: satsang, advaita, súfismus a další. Koncerty, mantra zpěvy, happeningy, vše pod vedením světových hudebníků a umělců. Součástí festivalu je i dětský tábor se specializovaným programem pro děti zahrnující hry, jógu, tanec, zpěv či tvůrčí činnost. Je tak festivalem pro každého, festivalem pro celou rodinu.

Festival pořádá organizace Ängsbacka a No Mind není jejím jediným. Celkem nabízí 9 festivalů se zaměřením na jógu a zdravý životní styl. Jejich kompletní seznam naleznete zde.

VÍCE INFORMACÍ www.angsbacka.se

Jóga festival

A další…

Yoga Connests Festival, RUGBY, ANGLIE | 14. 7. – 17. 7.

Telluride Yoga Festival, TELLURIDE, COLORADO | 21. 7. – 24. 7.

Bhakti Fest Midwest, NORTHLAKE, ILLINOIS | 24. 6. – 26. 6.

Bliss Beat Festival, SEZZADIO, ITÁLIE | 14. 7. – 17. 7.

Yoga Journal LIVE!, HOLLYWOOD, FLORIDA | 10. 11. – 14. 11.

Shakti Fest, JOSHUA TREE, KALIFORNIE | 13. 5. – 15. 5.

Yoga-Rainbow Festival, CIRALI, TURECKO | 1. 5. – 7. 5.

Kompletní seznam všech festivalů naleznete zde.

Na závěr mám pro vás ještě jeden tip. Některé z festivalů jsou finančně náročnější, jednak co se týče samotných vstupenek, ale také nákladů na dopravu. Většina z nich však nabízí burzy práce nebo dobrovolnické programy. Získáte volné vstupenky, ale i jiné výhody.

Který z festivalů letos navštívíte vy?

0 Shares
>
0 Shares
Share