Nejlepší fitness rukavice na jógu

Rukavice na jógu se podle mě prostě hodí. Už je to dávno, co jsem objevila jejich kouzlo a od této doby je úspěšně používám. Proč taky ne, když je tu ta možnost?

Natáhnut si svůj (už trochu opotřebovaný) pár a hurá na první ásanu. Používám je v létě i v zimě, protože se mi při józe ruce potí bez rozdílu venkovních teplot. Co mě však udivuje je fakt, že jsem velice často jediná, kdo s fitness rukavicemi na jógu cvičí.

Přitom rukavice na jógu jsou pro mě pomůcka jako každá jiná. Od bolsteru na jógu, opasku nebo třeba polštáře se moc neliší – pomáhají nám k lepším výsledkům.

Mrkněte se na video, kde lektorka cvičí jógu s rukavicemi (přímo s těmi, které mám i já):

YouTube video

Nebojte se změny

Někteří je na první pohled nepotřebují, to musím uznat. Jenže ostatní ano. Mám trochu pocit, jako kdyby si chtěli dokázat, že žádné jógové berličky nepotřebují. Říkají si – na tu skálu vylezu bez jištění.

Jenže k čemu vám je tolik snažení, když se ruce stále potí, vy si je neustále utíráte do kalhot a o nějakém soustředění si můžete nechat jen zdát?

Proto jsem připravila dnešní článek. Ukážu vám dvoje fitness rukavice na jógu, o kterým jsem z vlastní zkušenosti přesvědčená, že vám při cvičení jógy pomohou.

2 x rukavice na jógu Toesox

Přesně tento celo černý model mám v tašce na jógu. Musím se přiznat, že je to už můj druhý pár. Někdy před čtyřmi měsíci jsem se rozhodla své rukavice vyprat a velice chytře je hodila do pračky. Vytáhla jsem dva malé scvrklé objekty, do kterých jsem už nevměstnala ani malíček.

Takže rukavice doporučuji, ale perte je prosím v ruce. Co se týče složení, jsou vyrobeny z bavlny (90 %) a ze spandexu (10 %). Ruka se v nich nezapařuje, naopak příjemně dýchá.

Černé protiskluzové rukavice na jógu Yogashop

Jejich nejdůležitější část je na dlani. Najdete tam protiskluzový povrch. Hřbetem ruky si můžete během cvičení otírat čelo, což se hodí např. při Hot józe.

Stejné vlastnosti můžete lézt i u tohoto, velmi podobného modelu (liší se snad jen šedou barvou na hřbetu).

Jediná situace, kdy si rukavice neberu, je při domácím cvičení jógy. Doma si nasadím své vlastní tempo, pořádně si vyvětrám a snažím se jednotlivé pozice zvládat bez nich. Fitness rukavice na jógu jsou možná dobrým společníkem, ale do smrti si s nimi pomáhat nechci.

Nosíte jógové rukavice nebo se spoléháte pouze na vlastní schopnosti?

0 Shares
>
0 Shares
Share