Kurzy jógy v Jihlavě – naše tipy

Při psaní tohoto článku jsem byla maličko bezradná. V Jihlavě jsem nikdy nebyla, ani odsud nikoho neznám. Musela jsem se tedy spolehnout na Google a sousloví jóga Jihlava. Jenže to nebylo vůbec tak jednoduché jako např. v případě Prahy nebo třeba Hradce Králové. Nakonec jsem se však po neobvykle dlouhém průzkumu dopracovala ke třem místům. Vybírala jsem podle jediného kritéria – zda bych si tam šla jógu zacvičit já sama.

Musím ale říci, že by si jihlavští jogíny zasloužili trochu více možností. Na více jak 50 000 obyvatel je těch pár studí skutečně málo. Chybí mi zde Hot a Bikram jóga, Fly jóga a další modernější druhy. Určitý základ naštěstí najdete. Chystáte-li se tedy s jógou teprve začít, nebude to žádný problém. Schválně jsem vybrala tři různá místa, protože každému vyhovuje něco jiného.

Power jóga v dámském studiu

Hned první je místní dámské pohybové studio Bodymove. Power jóga je zde pouze jednou z mnoha pohybových aktivit. I přesto bych toto místo nezatracovala, protože vždy záleží spíše na lektorovi, než na místě cvičení (jsou i výjimky samozřejmě). Hodina jógy stojí 80 Kč (za 60 minut). Jóga se zde cvičí pouze jednou týdně a to ve středu od šesti do sedmi hodin večer.

Vnitřní prostory jsou podle fotek naprosto v pořádku. Jestliže se vám daný čas hodí a bydlíte blízko, určitě bych na hodinu zašla.

Fotografie indické kamenné sošky

Power jóga podruhé

Druhá možnost, jak si zacvičit Power jógu, je navštívit jedno ze dvou míst (Dům Zdraví, taneční studio Essie), kde vede hodiny lektorka Šárka Krajíčková. Ta stojí za celým projektem a všechny hodiny vede sama. Loni vedla ještě jógu pro těhotné, ale ta byla nyní pozastavena. Zde si můžete prohlédnout její rozvrh, který není vůbec složitý, vzhledem k tomu, že vede jen dvě hodiny jógy týdně.

Kurzy začínají v druhé polovině září a není třeba si místo v tělocvičně zamlouvat dopředu (pro někoho velká výhoda). Cena za 60 minut činí 70 Kč a na místě jsou k dispozici také podložky.

Jóga ve školce

Posledním jógovým místem je Jóga Jihlava v prostorách mateřské školky, kde si můžete zacvičit hned několik druhů jógy (např. pro děti, Vinyasa, Power, těhotenskou atd.). Ceny se pohybují od 40 Kč do 80 Kč za různě dlouhé a náročné lekce. Nemohla jsem nikde najít informaci o tom, zda je nutná rezervace, takže je jen na vás, zda to risknete, případně se s lektorem spojíte. Na stránkách nejsou fotky lektorů ani samotných prostor. Vzhledem k umístění v budově školky se však nemusíte bát ani odbitého úklidu, ani neútulného prostředí.

A kam chodíte v Jihlavě vy? Máte již ozkoušená některé ze zmíněných lekcí nebo dáváte přednost cvičení v pohodlí domova?

0 Shares
 • Dobrý den,

  moc děkuji Kristýno, že jste se zmínila, vlastně jen pozitivně o mém studiu Bodymove. Jen bych Vás chtěla upozornit, že nemáte aktuální informace. Šárka Krajíčková je nyní na mateřské dovolené, cvičila jak v Essi, tak i v mém studiu, nyní ale necvičí, její kurzy, které jste uvedla byly loňské, je tam datum 3. 9. 2013. A mé studio Bodymove není „fitko“ jak píšete, je to Dámské pohybové studio 🙂

  Děkuji za opravy.
  Simona H.

 • Dobrý den, je pravda, že informace na internetu nejsou úplně dokonalé, takže bych Vás ráda doplnila. V Jihlavě je jedno výborné studio zaměřené přímo na jógu (vinyasa a vinyasa flow joga). Sídlí v Husově ulici č. 11 a v rozvrhu jsou hodiny i pro seniory, malé děti i těhotné (více na http://www.joga-jihlava.cz). Znám tři z lektorek a všechny jsou výborné. Dále v Jihlavě působí pan Milan Procházka, a to každou středu v 18:30 – 20:00 v tělocvičně Střední průmyslové školy. Jde o klasickou jógu a mohu také vřele doporučit. S pozdravem Lenka Kolářová

 • Ještě bych ráda doplnila svůj komentář. Až teď jsem si všimla, že ve studiu o kterém jsem se zmínila, působí stejné lektorky jako v mateřské školce, o které jste psala vy – takže se omlouvám.

 • Dobrý den,
  ráda bych doplnila info ohledně jógy v Jihlavě a zároveň vás srdečně pozvala 🙂
  K 01.04.2018 otevírám v Jihlavě nové jógové a meditační studio Rinpoče (více ohledně rozvrhu a plánovaných akcí najdete na: http://rinpocejogaameditace.cz/ ). Věnuji se hlavně hatha józe, ale nebudou chybět lekce jin jógy, hormonální jógy, prvky z vinyasy a power jógy.

 • >
  0 Shares
  Share