Nahá jóga jako cesta k sama k sobě

Možná už jste zaslechli, že existují vedené lekce nahé jógy. O těch dnešní článek nebude. S docházením na lekce nahé jógy zkušenost nemám. Více o tom, jakým způsobem jsou lekce nahé jógy vedeny, si můžete přečíst zde.

S čím mám ovšem velmi pozitivní zkušenost je nahá jóga jako taková. Nahota je nevyšší lidská přirozenost. Nazí přicházíme na tento svět. Nahota je důležitou součástí partnerské lásky a intimity. Ovšem nahota je nesmírně důležitá k přijetí vlastního těla a sebe samé. S čím vším nám může pomoci nahá jóga, se dozvíte v tomto článku.

Účinky nahé jógy

Blahodárné účinky jógy působí na naše tělo i mysl. Jsme díky ní flexibilnější, zlepšuje se nám koncentrace a může nám pomoci s řadou fyzických a psychických obtíží. Jóga sama o sobě napomáhá k přijetí vlastního těla a nahá jóga ještě několikrát více. Nutno říci, že nahá jóga nemá nic společného s erotikou.

Díky nahé józe se snáze napojíme sami na sebe, jelikož v ten moment nejsme zahalení žádným oblečením. Další neoddiskutovatelnou výhodou je, že je nesmírně osvobozující a pohodlná. Nejsme svázáni žádným oblečením, nic nás nikde neškrtí a můžeme si tak užívat naprostou volnost pohybu.

Nahá jóga jako cesta sama k sobě

Další účinky nahé jógy:

  • Uvolnění
  • Sebe-přijetí
  • Zvýšení sebevědomí
  • Snazší napojení sama na sebe
  • Překonání vlastního studu
  • Vykročení z komfortní zóny

Jak na to?

Tohle se může zdát jako zbytečná otázka, nemám pravdu? Prostě sundám oblečení a stoupnu si na podložku. V ten moment vás, ale s největší pravděpodobností začnou zaplavovat různé pocity.

Může se to zdát snazší než to ve skutečnosti je. Sama si pamatuju svoje počáteční prožitky. Stoupla jsem si na podložku a ihned mě přepadl zvláštní pocit. Přišla jsem si odhalená, zranitelná a tak trochu jsem se styděla sama před sebou (a to jsem stála pouze v pozici Hory).

Někdo si může připadat trapně, někdo naopak od začátku naprosto skvěle. Toto je hodně individuální. Začala jsem praktikovat Pozdrav slunce. V ten moment to bylo, jak když ho cvičím poprvé. Byl to úplně jiný pocit než na lekci, než při klasické domácí praxi. Přišla jsem si napojená sama na sebe. Postupem času mi nahá jóga a přišla čím dál tím více přirozenější.

Nahá jóga jako cesta sama k sobě

Pro koho je nahá jóga vhodná?

V současné situaci můžeme využít toho, že hodně lektorů a lekcí jógy je online. Když cvičíme na základě videa, můžeme současně praktikovat nahou jógu. Případně můžeme praktikovat jógu sami. Například za zvuků příjemné hudby a užívat si příjemné relaxační a meditativní účinky.

Nahá jóga je pro všechny. Ať jsme začátečníci či pokročilí. Přináší našemu praktikování úplně nový a jiný rozměr.

Nahá jóga jako cesta sama k sobě

Proces

Nahá jóga se postupem času mění. A podle mé zkušenosti je téměř pokaždé jiná. Možná ve vás ze začátku bude vyvolávat nepříjemné pocity. Snažte se nesklouznout ke kritice vlastního těla a hodnocení, že v určitých pozicích vypadá tak či onak.

Zaměřme svou pozornost spíše na své tělo jako takové. Na celek, který je sám o sobě tak moc dokonalý. Oceňujte se v jednotlivých jógových asánách. Děkujte svému tělu, že je můžete provádět. Jsem si jistá, že po čase se vnímání vlastního těla změní.

Nahá jóga má příznivý vliv vaše sebevědomí. Po jejím praktikování se budete cítit přitažlivější a více sami sebou. Díky nahé józe si začínáme více uvědomovat naše tělo. To má vliv na způsob naší chůze, držení těla a vystupování celkově. Přijetí vlastního těla má vliv na náš partnerský vztah i sexuální život. To všechno jsou skvělé výhody díky, kterým stojí za to nahou jógu zkusit, nemyslíte? A kdyby nic nahá jóga může být někdy vážně zábava.

Zajímá vás filozofie jógy? Přečtěte si také o jóga jámách a nijámách. Najdete je zde:

Teď už jenom get naked! A podělte se s námi o vaše první pocity s nahou jógou.

Namasté
Dominika

Zdroj obrázků: Pinterest

10 Shares
>
10 Shares
Share10