Naam jóga v Čechách – 3 tipy na jógová studia

Tento, pro mě dosud neznámý, druh jógy patří mezi ty jógové odnože, které vznikly spojením klasického učení s jinou oblastí. Často se můžeme setkat se spojením jógy a meditace, jógy a bodyformingu a v tomto případě – jógy a duchovna.

V Naam józe se v sobě prolínají jógové pozice společně s esoterckým učením Univerzální Kabaly. Díky kombinaci pohybu, duchovní nauky, práce s dechem a meditací nebudete mít během lekce ani minutu na přemýšlení o vašich problémech, starostech a obavách.

Při cvičení se budete muset naráz vypořádat s pohybem, dechovým cvičením a zpěvem manter. Jen si představte, jak vás tyto tři činnosti dokonale zaměstnají a na nějaké přemýšlení o vlastních trablích vám nezbude ani sekunda.

V České republice nepatří Naam jóga mezi příliš časté styly, takže jsem měla trochu problém najít vůbec tři studia, natožpak mezi nimi vybírat ta nejlepší. Přesto si myslím, že vás ani jedno místo nezklame a užijete si parádní jógový zážitek.

2 x Naam jóga v Praze

Největší možnosti nabízí Centrum Naam jógy v Praze. Cvičí se zde konkrétně směr Shakti Naam jóga, který je modernější obdobou Naam jógy – říká se jí také jóga nesmrtelnosti. Věnují se pouze tomuto druhu jógy a dokonce nabízejí možnost školení lektorů.

Studio se nachází na Praze 3 a uvnitř na vás čeká příjemný interiér hlavního sálu. Na první hodinu si nemusíte vzít nic jiného než pohodlné oblečení . Podložku na jógu a další pomůcky vám zapůjčí.

Cena za 90 minut je 210 Kč (studenti a senioři 150 Kč). Centrum nabízí zároveň permanentky po 10 lekcích. Veškeré potřebné informace naleznete přímo v tomto odkazu na jejich stránky.

Svíčky položené na bílém ručníku

Pokud je pro vás adresa místa z ruky, možná se vám více zalíbí Energy Studio. To se sice primárně nespecializuje na Naam jógu, ale i zde si ji můžete jednou týdně zacvičit. Lekce probíhá konkrétně ve studiu na Praze 2 a to v pátek od půl osmé do půl deváté ráno. Cena je (pro nečleny) 200 Kč.

Silueta fitness v Písku

Jako poslední jsem objevila studio Silueta fitness, které mohou navštěvovat obyvatelé Písku a jeho okolí. Jednou týdně zde máte možnost zajít si na 90 minutovou lekci Naam jógy pod vedením lektorky Kateřiny. Tato lektorka do Písku dojíždí z pražského Centra Naam jógy. S jistotou se vám tak dostane kvalifikovaně vedené lekce.

Aby však mohl člověk hodinu Naam jógy navštívit, musí být členem studia Silueta fitness. Ceny, rozvrh a další informace naleznete na jejich webových stránkách.  Sami si tak můžete rozhodnout, zda se vám členství vyplatí či nikoliv.

Navštívili jste někdy lekce Naam jógy? Vyprávějte nám v komentářích svůj příběh, první dojmy a názor na tento netradiční směr jógy.

Zdroj úvodního obrázku: Pinterest

0 Shares
>
0 Shares
Share