Moje cesta k józe

Na svou úplně první lekci jógy jsem se dostala asi před pěti lety. Bylo to spíše ze zvědavosti, jak taková lekce vypadá, protože jsem si ji přestavovala jen jako sezení v místnosti se spoustou hořících svíček a zpíváním „Om!“.

To jsem se ovšem mýlila. Byla to poměrně dynamická lekce, což jsem opravdu nečekala. Většinu lekce jsem obdivovala slečnu, která předcvičovala, co všechno dokáže. Zbytek lekce jsem se snažila, abych se z pozic zase rozmotala zpátky. Odcházela jsem naprosto uvolněná, trochu zničená, avšak příjemně, ale už mě nebolela záda a prostě jsem se cítila dobře.

Není důležitá pouze praxe

Začala jsem chodit pravidelně a více se zajímat o jógu jako takovou. Dostalo se mi do rukou DVD  Jóga Krásnější s Elle, kde byla asi hodinová lekce hatha jógy s úžasnou Zuzkou Klingrovou, které mimochodem doporučuji. Předplatila jsem si časopis Jóga dnes a pořád jsem se toho chtěla dozvědět co nejvíce. Půjčila jsem si knihy o józe od A. V. Lysebetha a další o anatomii jógy apod.Festival Live Yoga Love Brno

Jakmile jsem nastoupila na VŠ v Brně, zapsala jsem si jako volitelný tělocvik power jógu. Zase to byla trochu jiná lekce, než jsem byla zvyklá. V Brně jsem měla celkově více možnosti. A jedné jsem využila. Poté, co mi kamarádka vnukla myšlenku, že bych mohla dělat instruktorku, absolvovala jsem kurz Body and Mind, abych mohla předcvičovat právě jógu.

Od následujícího semestru jsem cvičila jógu ve škole, kde cvičím doposud, a za několik let jsem také vystřídala i několik fitness studií. Přišla jsem však na to, že to není ono. Nejlepší je cvičit v jógovém studiu, kde vás nikdo neruší, máte k dispozici pomůcky a prostě je tam ta pravá atmosféra. Proto je mým snem mít takové vlastní studio.

Pořád se máme co učit

Co se týče vzdělávání, pořád je toho spoustu co se naučit. Jezdím na různé workshopy a semináře a příští víkend se chystám na Yoga Fall festival v Ostravě. Hned týden na to se koná festival Live Yoga – Love Brno, kam vás také srdečně zvu.

Když potřebuji najít inspiraci a něco nového pro své lekce, zavítám na Youtube, kde hledám u svých oblíbených světových jogínek jako je Tara Stiles, Kathryn Budig, Kino McGregor a Sarah Beth.

0 Shares
>
0 Shares
Share