Kurz Instruktor jógy

Věnujete se józe už nějakou dobu a uvažujete o tom, že byste sami začali učit? Stát se instruktorem jógy není úplně snadné a není to otázka chvíle. Obzvlášť pokud chcete v Česku pracovat na vlastní pěst (na živnostenský list), musíte absolvovat kurz instruktora jógy a získat potřebné oprávnění k učení. Bohužel i když strávíte několik měsíců cvičením jógy v Indickém ášramu, v Česku nemáte oproti ostatním jogínům žádnou výhodu a musíte projít stejným kurzem, díky kterému se budete moct stát oficiálně instruktorem jógy.

Kvality správného učitele

Než se společně podíváme na možnosti kurzů, které se nabízí, pojďme si říct něco málo k vlastnostem, které by měl mít správný učitel jógy. Já osobně jsem zatím nebyla na mnoha veřejných lekcích jógy a raději cvičím sama doma. Nicméně během jógových festivalů (v Brně na Wonderparku a v Ostravě na Yoga&Dance) jsem měla možnost vidět různé přístupy jednotlivých instruktorů. Mám ráda, když jóga není jen o cvičení, instruktor k ní nepřistupuje jako k předcvičování aerobicku ve fitness centru, ale do cvičení dává něco víc. Jaké jsou tedy kvality “správného” instruktora ?

  • Je vždy na lekci připravený a cvičení tak probíhá plynule
  • Kromě jednotlivých pozic zná také něco z historie jógy a její filozofie
  • Dokáže přizpůsobit lekci všem zúčastněným tak, že si ji bez ohledu na svůj zdravotní stav a fyzické předpoklady, všichni užijí podle svého
  • Je empatický, umí se vžít do ostatních a dává svým studentům pocit důvěry a pochopení
  • Po celou dobu je plně přítomný, neubíhá pryč v myšlenkách

Kurz instruktora jógy

Abyste mohli zahájit své podnikání jako instruktor jógy, musíte absolvovat kurz o délce 150 hodin (pro zájemce bez maturity 200 hodin) s akreditací MŠMT. Celý kurz trvá většinou cca půl roku a lekce probíhají o víkendech.

V kurzu se naučíte správně provádět jednotlivé jógové pozice, možnosti jak pozice upravit podle potřeb svých studentů (například pokud mají problémy s klouby, prodělali v nedávné době nějaké zranění apod.) … Naučíte se, jaké mají pozice pozitivní účinky a v jakých případech není vhodné pozice provádět, naučíte se různé dechové a meditační techniky, jak k sobě pozice skládat do uspořádané sestavy. Také se dozvíte informace o historii jógy, získáte povědomí o různých jógových stylech a všechny další znalosti, potřebné k vedení svých vlastních lekcí.

Na konci kurzu vás čeká odborná zkouška jak z teorie, tak i praxe.

Nabízené kurzy:

Praha

Brno

1 Shares
>
1 Shares
Share1