Korunní čakra – jak ji podpořit domácí kosmetikou?

Poslední sedmou čakrou je čakra korunní nebo také temenní. Najdeme ji na vrcholku hlavy, na místě, kam bychom posadili korunu. Patří ji fialová barva a taky asociace s duchovním světem.

S korunní čakrou souvisí schopnost pracovat s vyšším vědomím, s moudrostí, s vymaněním se ze světa plného bariér a omezení.

Jak přírodní kosmetikou a hlavně bylinkami v ní podpořit korunní čakru?

Bylinky podporující korunní čakru

I u korunní čakry využijeme moji oblíbenou bylinku, levanduli. Kromě ní tu máme na výběr ještě celou řadu bylin a koření, které můžeme použít při výrobě domácí kosmetiky. Květy růže, smilu, jasmínu či hořkého pomeranče. Kadidlo, cedrové a santálové dřevo a mirha nám budou také nápomocné. Z dalších esenciálních olejů nás může zajímat elemi, vetiver nebo benzoe. U koření využijeme zejména anýz, u bylinek bazalku,

Ovesná koupel

Oves je úžasný nejen na talíři. Pečuje o naši pokožku, zanechává ji jemnější a působí proti všelijakým neduhům. Ve spojení s bylinkami či esenciálními oleji nám pomůže vytvořit příjemnou relaxační lázeň.

Relaxační ovesná koupel s levandulí - recept

Suroviny na vylepšení koupele si můžeme připravit dopředu a uchovávat je třeba v pěkné skleněné dóze. Nejjednodušší je mít je v práškové podobě a vždy do koupele přidat podle potřeby a nechat rozpustit. Další možností je předpřipravit si koupelové sáčky, které budou směsí naplněny a které necháme ve vodě pouze vylouhovat, ale suroviny jako takové pak vyndáme a vyhodíme. Já jsem každopádně pro tu první možnost, protože je jednodušší a bez spotřeby dalšího materiálu. Podmínkou však je, že se nám suroviny podaří umixovat na jemno, aby nám v koupeli neplavaly kousky.

Základem směsi je oves – ať už v podobě celých nebo mixovaných ovesných vloček či ovesné mouky. Dále ho vylepšujeme buď sušenými bylinkami nebo esenciálními oleji. Ty dají naší koupeli další žádoucí účinky a ovoní ji.

Pro podpoření korunní čakry se skvěle hodí třeba levandule a anýz. Obojí můžeme do směsi přidat celé, podrcené a nebo to s ovsem umixovat.

Poměr surovin je zcela na nás. Můžeme použít na každé dvě lžíce ovesných vloček lžičku sušených bylinek nebo 15-20 kapek esenciálního oleje.

Pro vylepšení se hodí přidat také 1 lžičku epsomské soli obsahující hořčík.

Nakonec nesmíme zapomenout na to, že naši koupelovou směs musíme chránit před vlhkem. Vybíráme pro ni tak dokonale uzavíratelnou, ideálně skleněnou nádobu.

Pokud taky milujete levanduli, třeba vás budou inspirovat i některé předchozí recepty – třeba ten na výrobu krému nebo pleťové vody z levandule.

Pavla
www.dify.cz

12 Shares
>
12 Shares
Share12