Kořenová čakra – jak ji podpořit domácí kosmetikou?

Kořenová čakra, znázorněná ohnivě červenou barvou, nás spojuje se zemí a dává nám sílu v mnoha oblastech. Jak ji podpořit prostřednictvím bylinek a jejich využití v domácí kosmetice?

Bylinky podporující kořenovou čakru

U každé z čaker najdeme celou řadu bylin, které můžeme použít k její harmonizaci či posílení. Asi nejlépe je využijeme ve formě esenciálních olejů. Moc si je užijeme i díky jejich vůni. U některých bylin však mohou být esenciální oleje drahé nebo málo dostupné. Můžeme však z bylin samotných připravit třeba olejové maceráty nebo alkoholové tinktury.

Tak jako se se samotnou první čakrou pojí zemitost, pojí se i s mnoha esenciálními oleji, které jsou vhodné pro práci s ní. Většina z nich je zemitá, kořenitá. Tak jako kořenová čakra je naším vlastním základem, právě tyto esenciální oleje se stávají základem mnoha vonných kompozic. Tvoří spodní tóny, jsou stabilní a nejdéle voní.

Mezi byliny, které podporují kořenovou čakru, patří mimo jiné andělika (kořen), cedrové a santálové dřevo, jalovec, kadidlo, myrha, pačuli, ylang-ylang, vetiver a zázvor. Obecně dřeva a pryskyřice najdeme mezi nimi.

Pleťové sérum s kadidlem a pačuli

Pleťová séra patří k nejjednodušším kosmetickým produktům na výrobu, přitom jejich hodnota je obrovská. V obchodech je najdeme často mezi luxusními drahými produkty, nám ale k jejich výrobě stačí docela málo.

Pleťové sérum s kadidlem a pačuli

Pleťové sérum je vysoce pečujícím produktem a výborně se v něm uplatní minimálně dva hodnotné esenciální oleje, které posilují právě první čakru. Jsou jimi kadidlo a pačuli, jejichž vůně už sama o sobě posiluje pocity spojené s vyváženou kořenovou čakrou.

Budeme potřebovat (na 30 ml):

  • 30 ml oleje nebo směsi olejů dle naší volby (např. jojobový pro mastnější, šípkový pro zralejší, slunečnicový pro sušší, arganový pro jakoukoliv pleť)
  • 8 kapek esenciálního oleje kadidlo
  • 4 kapky esenciálního oleje pačuli
  • lahvičku o objemu minimálně 30 ml

Do lahvičky nalijeme rostlinný olej a přidáme esenciální oleje. Dobře protřepáme. Vůně se ustálí až po uplynutí několika dní. Používat ho však můžeme ihned.

Aplikujeme na vyčištěnou, ideálně ještě vlhčí pleť místo krému.

 

Pavla
www.dify.cz

0 Shares
>
0 Shares
Share