Kobereček na jógu – na co se hodí

Cvičíte jógu už nějaký ten pátek a váháte nad pořízením nové podložky? Co takhle vybrat tentokrát něco trochu tradičnějšího – kobereček na jógu. Klasické podložky na jógu jsou sice skvělé, ale nehodí se pro každého. Většinou nejsou ideální na cestování a některé z nich vám při častém používání vydrží jen něco málo přes rok.

Jógové koberečky jsou na druhou stranu výdrž sama. I při intenzivním zapálení do cvičení jógy jsou takřka nezničitelné, skladné a dají se snadno čistit. Doporučují se pro cestovatele, ale také pro jogíny a jogínky, které nebaví každý den vytahovat a znovu ukládat jejich podložku. Pokud vybíráte jógamatku a nevíte si rady, doporučujeme přečíst si něco o tom, jak vybrat správnou podložku na jógu.

Kobereček může být položený na podlaze například u nohou vaší postele po celý rok a nic se s ním nestane. Naopak ještě zastane funkci normálního koberce.

Z mého pohledu vidím největší výhodu právě ve výdrži. Máte-li doma domácí mazlíčky se sklony k okusování vašich oblíbených věcí, je kobereček skvělým řešením tohoto problému.

Krásný kobereček na jógu s výšivkami čaker

Kobereček na jógu vyšívané čakry

Jak už jsem naznačovala na začátku článku, koberečky na jógu nejsou dobrou volbou pro začátečníky. Nemáte-li dostatečně zažité jednotlivé pozice a posílené svalstvo, budou se vám po koberečku klouzat ruce. Na druhou stranu pokročilí jógoví nadšenci si ho nebudou moci vynachválit.

Konkrétně tento kobereček je lehoučký (váží jen něco málo přes jeden kilogram) a jeho horní část je vyrobená ze 100 % bavlny. Spodní strana je pogumovaná, aby krásně přilnula k podlaze a ušetřila vás tak nechtěného posouvání koberečku do stran.

Díky své stavbě ho můžete ohýbat a zkoušet jeho výdrž jak chcete – ani se nehne. Až se vám  bude zdát špinavý, jednoduše ho hoďte do pračky a nastavte teplotu na 40 °C. A nebojte, jeho krásný barevný vzor se sedmi čakrami se jen tak lehce nesepere.

Tradiční bílé vs. veselé pruhované provedení

Kobereček na jógu s pruhy

Pak tu máte dva koberečky, které sdílejí stejné rozměry i váhu (1,5 kg). Dělí je od sebe pouze barevné provedení. Na cestování doporučuji ten barevnější, protože na něm bude méně vidět špína. Bílý kousek si naopak dovedu představit v harmonicky zařízené ložnici. Je to čistě na vás.

Kobereček na jógu Natur

Oba koberečky jsou vyrobené ze 100 % bavlny a jejich spodní strana je potažená latexem pro protiskluzový efekt. Stejně jako u předchozího koberečku je lze prát v pračce (opět na 40 °C).

Co říkáte na nápad pořídit si místo podložky na jógu kobereček? Zkoušeli jste si na něm už někdy zacvičit nebo si něco takového vůbec nedokážete představit? Sdílejte s námi své názory v komentářích pod článkem.

0 Shares
>
0 Shares
Share