Klidu a míru? Raději si dejte jógu.

Čas vánoční je ideálním časem pro jógu. Jak jistě víte, tak jóga nejen že působí blahodárně na naše tělo, ale hlavně má i uklidňující účinky i na naši mysl. Jógová praxe dokáže zmírnit projevy deprese. Je nám obrovským pomocníkem ve stresových situacích a v situacích, kdy je toho na nás zkrátka a dobře moc.

Štědrý k druhým, i sám k sobě

Vánoční svátky by měly být svátky klidu. Přiznejme si, kdo to tak doma má? Když nám k běžným povinnostem přibyde ještě shánění dárků, vánoční pečení, dekorace domovů. Zkrátka a dobře, chceme udělat Vánoce pro své blízké co nejkrásnější. Kupujeme všelijaké dárky a jsme štědří. Bohužel velmi často v tento čas zapomínáme být štědří sami k sobě.

I když je to těžké tak právě v tuto dobu bychom měli, co nejvíce odpočívat. Myslet trošku více sami na sebe. Mě pomáhá si někam zalézt a číst si. Třeba knihy o józe.  Protože, když budeme šťastní a naplnění my, pak budeme moci teprve plně dávat i ostatním, aniž by nás to stále příliš mnoho energie.

Vánoční jóga

Nejlepším časem na jógu je právě TEĎ

Vánoce a nový rok jsou báječným obdobím, kdy začít praktikovat jógu. Jsme více doma a každý z nás si může nalézt alespoň 10 minut na praktikování jógy. Nemluvím zde o novoročních předsevzetích, protože ty většinou vydrží nejdéle do půlky ledna. Sami zkuste během Vánoc jógu zařadit více a uvidíte, jaký bude mít na vaše tělo a hlavně mysl vliv. Do něčeho, co vám dělá dobře, po těle i na duši, se přece nebudete muset nutit a dávat si na to předsevzetí. Přijde to samo. Měli bychom ale začít s tím, že si vyhradíme více času sami pro sebe.

Nemusí to být na dlouho, osobně si myslím, že stačí 10 minut, ale zato každý den. Pravidelnost je velmi důležitá, protože ta z dlouhodobého hlediska pomáhá nejvíce.

Vyhradili jsme si čas pro sebe a co teď? Nyní přichází na řadu jóga. S týmem Spojuje nás jóga jsme pro vás vytvořili Novou jógovou výzvu 2021, do které se můžete zapojit a začít praktikovat jógu z pohodlí domova. Jedná se o sekvenci videí, která je dlouhá 21 dní. Naučíte se jednotlivé styly jógy. Klidnou Jin jógu, přes Hatha jógu, až po Dynamickou jógu. V jógové výzvě si na své přijdou, jak pokročilí, tak úplní začátečníci.

Šťastné a jógové

Co vám může Jógová výzva 2021 přinést?

  • posílení a protažení těla
  • zklinění mysli
  • základy relaxace a dechových technik
  • inspiraci do nadcházejícího roku

Jógová výzva 2021

To je báječný způsob, jak si vyzkoušet více aktivit a zjistit tak, co vás skutečně baví. Osobně si myslím, že zklidnění nám všem dokáže velmi pomoci. Načerpáme energii a budeme připraveni na další nadcházející rok 🙂 Začněme tento rok s klidem v duši 🙂

Namasté
Dominika

10 Shares
>
10 Shares
Share10