Rukavice na jógu – tipy

Letos jsou moje první letní prázdniny, kdy vlastně už žádné prázdniny nemám. Oproti předchozím měsícům se vůbec nic nezměnilo. Stále doma posedávám u počítače a sem tam si dám pauzu na jógu, zaskočím na sklenku vína nebo na sobotní farmářský trh. Jediné, co přibylo, je to děsné vedro.

Takový malý otravný bonus, který vás nutí víc pít, měně spát a bohužel se také více potit. Někdy to řeším větrákem, jindy zmrzlinou, ale je jedna chvíle, kdy mě to opravdu rozčiluje.

Já, jóga a vysoké teploty

Mám na mysli jógu. Teď v létě nejsou v Olomouci žádné pořádné kurzy. Jediné, co jsem si plánovala, byla hot jóga, ale na tu nemám díky počasí ani pomyšlení. Nedávno jsem se na jednu hodinu bláhově vydala, ale cestou jsem si to rozmyslela a raději vyzkoušela novou cukrárnu na náměstí.

Místo toho cvičím doma. Používám svou novější podložkuprotiskluzovou vrstvou a také rukavice na jógu. Bez nich by to opravdu nešlo, to mi věřte. Díky nim se mi podařilo zvládnout velké množství ásán. Některé jsem předtím nezvládala ani v zimě, protože se mi ruce prostě potily i tak (a to na to normálně netrpím).

Jaké si vybrat?

Když jsem si je kupovala já, dívala jsem se jednoduše po tom, co české e-shopy nabízejí. V kamenných obchodech jsem na rukavice na jógu nenarazila a ze zahraničí neobjednávám. Nakonec vyhrál model, který mi silně připomíná cyklistické rukavice. Moje rukavice jsou černé, mají protiskluzovou vrstvu a utahovací pásek na suchý zip. Mám velikost M a jsou mi akorát.

Černé protiskluzové rukavice na jógu Yogashop

Zatím je sice nenosím moc dlouho, ale rozhodně si na ně nemohu stěžovat. Určitě bych vám nedoporučila rukavice s plnými prsty. Ty jsou vhodné maximálně tak na zimní období, ale pouze pokud vám je v jógovém sále opravdu zima (i taková jsou).

Další možnosti

Na fotce níže můžete vidět trochu jiný tip ze zahraničního e-shopu Gaim.com. Na první pohled jsem si s nimi nebyla úplně jistá, protože jsou pletené a působily na mě zbytečně teple. Máte někdo zkušenosti s podobnými modely rukavic na jógu?

Černé protiskluzové rukavice na jógu s bílým znakem

Ještě taková poznámka na konec. Hned první pozice, při které poznáte neuvěřitelnou výhodu nošení rukavic, je pozice střechy. U té jsem si protrpěla nejvíce klouzání, zběsilého tlačení rukou do země a utírání potu do kalhot. Přikládám video, kde je to pěkně vidět.

Nebojte se cvičit jógu ve velkých teplech, pokud na to máte dostatečně pevné zdraví a alespoň trochu nálady. Čím tepleji je, tím lépe se vám totiž uvolňují svaly a klouby.

YouTube video

Zdroj třetího obrázku:

http://www.gaiam.com/grippy-yoga-gloves-set-%282-pair%29/95-9302_2.html?start=2&q=gloves

0 Shares
>
0 Shares
Share