Kde se cvičí jóga v Benešově? Přinášíme tipy na 2 skvělá studia

Jste z Benešova a chcete cvičit jógu? Máme pro vás tipy na 2 super studia, kde to můžete vyzkoušet. Ať už je vašim cílem zlepšit flexibilitu, zapracovat na své kondici nebo zhubnout pár kil, najdete v nich přesně to, co hledáte. A pokud byste raději cvičili z domova, poradíme, jak na to.

Fit jóga Benešov

Studio Fit jóga Benešov najdete na adrese Husova 470. Vedou zde lekce, ve kterých kombinují jógové cviky a posilování. Díky tomu zapracujete nejen na protažení, ale i zpevnění těla a celkovém zlepšení kondice. Krom toho se naučíte správně dýchat a zklidnit mysl. Nabízí zde dva typy jógy – fit jógu a vitální jógu. Jedna lekce trvá 90 minut.

Na hodině fit jógy se začíná relaxací, následuje rozcvička, jógové pozice zaměřené na sílu, balanc a hubnutí. To je také hlavní účel fit jógy. Poté se cvičí ásany na protažení. A jako úplně poslední si znovu dáte relaxaci, nebo dechové cvičení.

Tip: Jste na cestě za zdravějším a štíhlejším já? Pokud to u vás vždy ztroskotá na jídelníčku, jezte v souladu s jógou. Připravili jsme pro vás e-book Jogínské recepty. S našimi zdravými dobrotami se dostanete do formy raz dva!

Vitální jóga je především o stabilizaci těla, správném fungování organismu a o obnově vitality. Cvičení se zaměřují na stimulování žláz s vnitřní sekrecí – tento postup má tělu vrátit energii. Dále se praktikují jógové cviky na stimulaci hormonů a pro lepší práci orgánů. Tento styl jógy je ideální pro ty z vás, kdo jsou unavení, pod tlakem a dlouhodobě bojují se stresem. Získáte odolnost a dobijete se energií.

Tip: Víme, jak se zbavit stresu. Přečtěte si náš článek Zažíváte stres v práci? Zkuste tyto jednoduché metody!

Lekce jsou vhodné pro každého, ženy i muže. Pokud máte nějaká omezení, informujte o tom lektora na začátku hodiny, vyjdou vám vstříc. Cvičí se každý čtvrtek od sedmi hodin večer. Za jednu lekci zaplatíte 90 Kč, studenti mají slevu a platí 50 Kč.

Esporta

Esporta je sportovní centrum, kde najdete rozmanitou nabídku různých lekcí od TRX přes pilates až po jógu. Studio najdete na adrese Hráského 1913. Cvičí se zde power jóga a aero jóga. Zatímco power jógu zřejmě už znáte (a pokud ne, přečtěte si o ní v našem článku Co to je power jóga?), aero jóga je pro vás pravděpodobně novinkou.

Během aero jógy se cvičí bez tíže ve speciálním šátku, tzv. hamaku. Ten je připevněný ke stropu. Nebojte se, má nosnost 300 kg, tudíž se nepřetrhne. Cvičí se tak, že se různě zavěšujete v pozicích a pracujete s vlastním tělem. Tento styl se hodí pro ty z vás, kteří by neměli přetěžovat klouby a trápí je problémy s krční páteří a zády.

Jedna lekce stojí 100 Kč a cvičí se vždy jednu hodinu. Přijít mohou ženy i muži každého věku. Pokud chcete do Esporta zajít, rezervujte si místo předem na telefonním čísle + 420 739 992 942. Rozpis lekcí najdete na jejich webových stránkách.

Jóga z pohodlí domova – vyzkoušejte naše online lekce

Pokud nestíháte chodit do studia, protože máte doma malé děti, nebo se vám prostě nechce a raději byste cvičili z pohodlí domova, tak máme řešení i pro vás. Připravili jsme hned několik jóga výzev, do kterých se můžete zapojit. Navíc, přístup vám zůstane i po skončení výzvy, proto je možné si ji kdykoliv zopakovat, nebo se vrátit ke konkrétním lekcím, které vás zaujaly.

Na začátek doporučujeme 21denní jóga výzvu. Každý den vám na email dorazí videolekce s celou sestavou a také textové materiály. Na videích je pěkně vidět, jak se jednotlivé pozice provádí. Lektorky navíc upozorňují na nejčastější chyby, a tak máte jistotu, že budete cvičit správně.

YouTube video

Tak na co čekáte? Začněte s jógou ještě dnes! Už žádné výmluvy.

Máte tipy na další studia či fitka, kde se cvičí jóga v Benešově? Dejte nám vědět do komentářů. 🙂

0 Shares
>
0 Shares
Share