Karimatka na jógu

Není to tak dávno, co jsem si všimla, že někteří lidé říkají podložce na jógu karimatka. Bylo to tehdy, když se mě jedna z návštěvnic kurzu, kam chodím, s úsměvem zeptala: “Kde sú tu ty karimatky na půjčení?“. Po více jak třech letech pobytu na Moravě se mnou nějaké to nářečí už ani nehne. Naproti tomu karimatky na půjčení mě velmi pobavily.

Samotnou by mě to nenapadlo, ale když se nad tím člověk zamyslí, určitou logiku to dává. Obě dvě věci mají podobnou velikost a v některých případech i materiál. Rozdíly v nich ale samozřejmě jsou. Proto nenaleznete na obalu karimatky fotku jogína. A naproti tomu vás nebude výrobce podložek na jógu nabádat, abyste s ní vyrazili do kempu.

Karimatka patří do stanu

Pro mě osobně má ale slovo karimatka pevně daný význam a bohužel ne moc pozitivní. V dětství jsem jezdila proti své vůli často stanovat. Karimatka pro mě představovala způsob, jak udělat z nepohodlné země jen o něco málo nepohodlné místo na spaní. Oproti podložce na jógu je užší a často také méně skladná. Na své první hodině jógy jsem měla tu čest si vyzkoušet cvičení na vysloužilé karimatce. A řeknu vám, nepřála bych to ani svému největšímu nepříteli.

kempující pár ve žlutém stanu

Který název je tedy správný? Já myslím, že rozhodně podložka na jógu. Když jsem si před pár měsíci kupovala tu svou, tak jsem na slovní spojení s karimatkou ani nenarazila. Většina e-shopů také upřednostňuje název podložka na jógu.

Při nákupu vybavení na jógu v kamenných obchodech se proto vždy raději ptejte po podložce. Karimatka je trochu zavádějící výraz a nezkušený prodavač by vám taky mohl prodat něco absolutně nevhodného.

Můj názor je ale takový, že je vlastně jedno, jak budete své pomocnici na jógu říkat. Důležité je, si dát s jejím výběrem alespoň trochu práce a neobjednat hned to první, co na vás prohlížeč vyplivne. Přeci jenom se často stává, že je kvalita podložky také zčásti úměrná výsledné radosti ze samotného cvičení.

0 Shares
  • >
    0 Shares
    Share