Jóga pro těhotné – gravid tipy

Těhotenská jóga neboli gravid jóga je speciálně uzpůsobená potřebám maminek od třináctého týdne těhotenství. Obyčejné pohybové aktivity, které nemají v názvu slova jako těhotenský, pro těhotné nebo gravid, nejsou pro zdraví nastávajících maminek vhodné. Naproti tomu jóga v těhotenství připraví tělo na porod, jak po fyzické tak po psychické stránce.

Více se o ní můžete dočíst v mém předchozím článku. Tam se také dozvíte tři tipy na jógová studia, kde ji pravidelně cvičí. A dnes vám přináším další. Podíváme se na dvě studia s otevřenými lekcemi a jedno, které nabízí kurz těhotenské jógy (od ledna). Takže pokud se některá z vás blíží k třináctému týdnu těhotenství, stihnete si ještě napsat o pár nezbytností Ježíškovi. Cvičit můžete i doma. Vybírejte ale pečlivě! Vyzkoušejte například cviky pro první trimestr.

Gravid jóga ve studiu YOGABRNO

Jste-li z Brna a máte rádi jógu, tak jste už jistě o tomto studiu slyšeli. I já jsem na něj několikrát odkazovala v článcích, protože si myslím, že patří mezi ta lepší. Skládá se celkem ze dvou budov. Nás bude dnes zajímat pouze ta na ulici Zábrdovická. V malém sále se zde dvakrát týdně cvičí gravidyoga. Interiér studia je velice vyvedený a poskytuje budoucím maminkám dokonalý komfort. Nemusíte se tedy bát, že se v šatně s bříškem ani neotočíte.

Jedna devadesátiminutová lekce stojí 140 Kč (možnost nákupu permanentky). Na lekce se člověk musí předem rezervovat, což jde udělat pohodlně online přímo v rozvrhu.

Těhotná žena v růžovém tričku, kterou objímá manžel

Jóga pro těhotné ve studiu YOGA & ART

Toto pražské studio jsem objevila teprve nedávno. Jeho interiér je opět moc pěkný a navozuje pocit pohody a klidu. Těhotenská jóga se tu cvičí pouze jednou týdně. Předpokládám však, že většina nastávajících maminek je ráda, když tento interval stíhá. Lekce trvá hodinu a je opět nutné se na ni zarezervovat. Stejně jako u předchozího studia není problém provést rezervaci přímo v rozvrhu. Cena jedné lekce je 180 Kč.

Možná vás bude zajímat také březnový seminář pro nastávající maminky. Naučíte se na něm nejen cviky pro sebe ( skvělé pro domácí cvičení), ale i speciální masáž nožiček vašeho miminka. Pro další informace přejděte přímo na odkaz kurzu.

Satyam studio ve Zlíně

Studio Satyam  přímo vyzařuje poklidnou a přátelskou atmosférou. Majitelé neustále pořádají semináře nebo workshopy s tématikou jógy, ajurvédy, zdraví a tak podobně. My se dnes podíváme pouze na připravovaný kurz těhotenské jógy. Nyní běžel od září do prosince a už od ledna se na něj můžete přihlásit znovu. Doporučuji s tím moc neotálet a zarezervovat si místo pro svou podložku co nejdříve.

Kurz se koná od 7. 1.  do 25. 3. a stojí 1430 Kč. Vliv těhotenské jógy na zdraví maminek a hladký průběh porodu je ovšem k nezaplacení.

Všem nastávajícím maminkám bych doporučila opatřit si pohodlné bio oblečení na jógu a pěkně měkkou podložku na jógu. Při cvičení se uvolníte a dodáte si sebejistotu pro nadcházející porod. Vaše tělo bude silnější a projde snáze celým procesem těhotenství, porodu i šestinedělí. Máte s gravid jógou vlastní zkušenosti? Pomohla vám někomu během těhotenství?

0 Shares
>
0 Shares
Share