Kam za jógou v Praze?

V Praze je blaze a ve všech těch jógových studiích by se jeden mohl snadno ztratit.

Proto jsem vám tentokrát připravila menší připomínku a stručné shrnutí jednotlivých částí Prahy včetně tipů, kam se vydat na jógu. Sama jsem v Praze jógu zatím necvičila, ale pro případ návštěvy se přehled jednoznačně hodí – a já doufám, že pomůže také vám….

Kam vyrazit za jógou v Praze 1

Čtyři studia přímo v centru Prahy vám představujeme v článku zde. Pro oživení si to pěkně shrneme. Za tradičním pojetím jógy můžete skočit do studia YogaMe. Láká zde však také jedno z nejkrásnějších jóga studií – a sice Home. Ti, kteří se po práci rádi vyhřejí, ocení studio Bikram jógy – které je mimochodem to úplně první u nás. Nechybí zde ani příjemné a čisté studio Pure, které potěší nadšence do jógy i do orientálních tanců. 

Jógování v Praze 2

V Praze 2 jsou k dispozici hned 3 tipy – tři studia jógy. Prvním tipem je vinohradské studio Karma Yoga, kde najdete až 50 lekcí týdně, takže je z čeho vybírat. Na Vinohradech se nachází také Dům jógy, který musím zmínit, protože kromě spoustu tradičních jógových lekcí mají sál také pro hot jógu, která zahřeje obzvláště v tomto nepříznivém chladném počasí. Poslední studio je ideální volbou pro milovníky a milovnice klasické jógy bez zbytečných ozdůbek – studio Yogata. Individuální přístup a klid vás rozmazlí.

Lekce v Praze 3 pro jogíny všeho druhu

Prostor pro sebepoznání, jógu i relaxaci naleznete ve studiu Jemný svět. Zaujaly mě také lekce pro rodiče za přítomnosti dětí – to musí být úžasná zkušenost. V Praze 3 nechybí ani hot jóga – ve studitu Hot Yoga 42. A kdo by rád spálil nějaké ty tuky, pak je tady pro vás fitness centrum Euforie, kam můžete zavítat na fit nebo power jógu. Všechny informace, které potřebujete vědět, najdete v tomto článku o tipech na jógu v Praze 3.

Jóga Praha 4

Naše další tři tipy na jógu najdete v Praze 4. Ani zde není nouze o jógová studia. První z nich, Rychle fit s Bikram jógou, nabízí cvičení v teple a slibuje vytvarování postavy. Kdo má zkušenost, jistě potvrdí, třeba já. 🙂 Milovníci klasické jógy ocení příznivé ceny ve studiu Om Yoga. Poslední možností a tipem je Squashpoint. Název mate, jde o sportovní centrum, kde však můžete cvičit také jógu. No proč ne – partner může do posilovny a vy si odskočíte na svou milovanou jógu, to je nápad!

3 tipy na jógu v Praze 5

Chcete si zacvičit aero nebo hot jógu v Praze 5? Pak doporučuji Dům jógy Anděl, kde můžete navštívit nejen tyto lekce. Dalším tipem, který stojí za vyzkoušení, je Bindu Yoga Studio. Kromě tradičních jógových hodin můžete zakusit speciální čakra jógu. A pro ty, kteří mají raději intimní atmosféru a co nejméně lidí, zmíním Yogazone Studio. Maximální kapacita 7 lidí mě těší, cvičení má úplně jiný rozměr. Zde si odskočte třeba o polední pauze na Lunch jógu, která vás osvěží v pracovním procesu. 

Kam za jógou v Praze 6

A teď se posuneme do Prahy 6. Ani tady vás nepřipravíme o tři zajímavé tipy na jógová studia. Prvním z nich je YOGA & ART. Umně spojuje jógu a umění a kromě lekcí vás může okouzlit také výtvarným seminářem nebo jógovou terapií. Přítomný okamžik si můžete vychutnat v pražském Suchdole ve studiu Aloha a na Petřinách najdete Studio Hvězda. Dámy jistě ocení možnost skočit si zde také na kosmetiku nebo masáže, zkrátka udělat si den jen pro sebe. 

Jógová studia v Praze 7

V Praze 7 můžete rovněž vyzkoušet některé z našich tří doporučení. Akasha Yoga Studio nabízí především jógové kurzy, pro pokročilé i začátečníky. Právě prostřednictvím kurzu s jógou navážete vztah a sžijete se také s lektorem. Obdivovatelé industriálního prostředí ocení vzdušné studio Yogaloft, nacházející se v prostorách staré ocelárny. A posledním tipem je tradiční Yogacentrum v Holešovicích. Více se můžete dočíst v tomto článku.

Kam za jógou v Praze 8

V Praze 8 funguje také jóga pro ženy. Jedná se o studio Beyond a vítá slečny a dámy každého věku. Hlídání dětí, kosmetika i obchod, tomu říkám nadstandradní služby, které ocení i zaměstnaná žena. Další variantou pro cvičení jógy v této části Prahy je Yogacentrum Ďáblice. Bodují také jógou pro plnoštíhlé – ano, jóga je o sebelásce a o tom, že se máme mít rádi takoví, jací jsme. No a nakonec má srdcovka hot jóga – tu můžete na vlastní kůži okusit ve fitness studiu Partyfit Ládví. 

Praha 9 a jóga

Poněkud chudší výběr nabízí Praha 9. I přesto by se však dva tipy našly. Pro srdcaře je zde Jóga centrum. Nenajdete tam však otevřené lekce, proto se včas přihlaste do kurzu. Hatha jógu můžete cvičit také v příjemném studiu Fitnessie – jak je z názvu zřejmé, jedná se však primárně o fitko.

Studia v Praze 10

Vymazlené studio, kde se nehledí na konec lekce. To je Jóga Ateliér. Kromě jógy se zrelaxujete, dáte si čaj a na chvíli zapomenete na každodenní stres. Dalším sympatickým studiem je v Praze 10 Jóga Studio Krymská. Kromě bohatého výběru lekcí jógy nezapomeňte vyzkoušet relaxační masáže. Bližší informace najdete shrnuty v našem článku o józe v Praze 10.

Zdroj fotografií: wikimedia

5 Shares
    • Dobrý den,
      děkuji Vám za postřeh a upozornění. Došlo k překlepu, chybu jsem opravila. Jógu můžete v Praze 4 cvičit ve studiu Squashpoint.

  • >
    5 Shares
    Share5