Jóga praha 9? 2 tipy od nás

Praha 9 mě z hlediska možností pro cvičení jógy trochu zklamala. Našla jsem jedno klasické jógové studio a jedno fitness centrum. Ale nesetkáte se tu s hot jógou, Bikram jógou ani s dalšími méně tradičními styly.

Naštěstí není problém nasednout na tramvaj nebo na metro a do ostatních studií dojíždět. Někomu to nevadí. Já osobně si raději vybírám kurz v blízkosti svého bytu. Většinou se konají večer a po skončení jsem ráda, když se dostanu co nejrychleji domů.

I přesto, že jsem neměla moc z čeho vybírat, dopadl můj průzkum relativně dobře. Tak se pojďme na obě dvě jógová místa podívat podrobněji.

Fitnessie – Studio zdravého pohybu

Toto studio se nachází na ulici Prosecká (54/77). Mimo jógy nabízejí ještě dalších dvanáct sportovních aktivit a masáže. Vnitřní prostory jsou příjemně zařízené a působí nově. Studio má ještě druhou pobočku v ulici Chotěšovská.

Co mě však mate, je jejich podivný rozvrh. Nevím, zda jsou webové stránky v rekonstrukci, ale nemohu se dopátrat přesného rozložení hodin v týdnu. Pokud vás to zajímá, ideálně zkuste sami napsat do Studia zdravého pohybu. Nicméně podle jejich Facebooku je studio stále aktivní a v provozu, což je dobrá zpráva.

Měla by se zde cvičit Hatha jóga. Cena je 190 Kč za 1 lekci (při nákupu 10 lekcí vyjde lekce na 170 Kč).

Fotografie hořící aromatické tyčinky

Jóga Centrum – nefalšovaná dávka jógy

V přízemí bytového domu Rubeška I. najdete Jóga Centrum. Jedná se o menší, pěkné prostory, kde jsou vždy k dispozici pomůcky na cvičení i podložky na jógu. Za mě vám však doporučuji vzít si podložku vlastní. Je to hygieničtější a navíc každému vyhovuje podložka jiné tvrdosti atd.

V Jóga Centru se nesetkáte s otevřenými lekcemi. Většina kurzů začíná 9. února (trvají od února do června), takže se rozhodně nevyplatí s přihlášením vyčkávat.

V nabídce najdete Iyengar jógu, Vinyasa jógu, Integrální jógu a jógu pro děti. Více informací o jednolitých lekcích najdete přímo ne jejich webových stránkách. Cena jednoho kurzu se pohybuje od 1615 Kč do 3 420 Kč.

Jste z Prahy 9 a navštěvujete ještě jiné jógové studio, které jsem přehlédla? Udělejte dobrý skutek a dejte o něm vědět ostatním čtenářům v komentáři pod článkem.

3 Shares
>
3 Shares
Share3