Jsme zlomená květinka

V tomto článku vám představím asánu, která se jmenuje zlomená květinka. Neboli Nykundžasána.  Tato pozice  vás příjemně zklidní po náročném dni, přinese uvolnění krčních svalů i celých zad. Zároveň protahuje horní část ramen a uvolňuje napětí. Jedná se o poměrně jednoduchou asánu, ale ovšem s překvapujícími uvolňujícími účinky.

První bod- klek

Po rozbalení podložky si klekneme na kolena. Nohy máme na šířku pánve a kolena a lýtková část je na zemi. Pokud je nám nepříjemné být na kolenou, či máme zdravotní potíže s koleny, můžeme si pod ně dát malý polštářek či deku na zmírnění bolesti. Ovšem pokud netrpíme palčivou bolestí, tak necháme kolena na podložce. Palce dotýkají země. Zkuste na pár dechů zavřít oči a prohloubit jógový dech.

Druhý krok – příprava rukou

U druhého kroku si ruce dáme na podložku pod ramena a jsme v pozici kočky. Naše ramena jsou spuštěna od uší, páteř je v prodloužení a stále dýcháme. Ovšem z Kočky se nadále budeme přesouvat do Zlomené květinky.

Třetí krok- Nykundžasána

Ruce si dáme dál od těla do rohu podložky a z kočky budeme přesouvat hrudník dopředu a k podložce na zem. Hrudník se snažíme položit na  na zem a brada se opírá o podložku. Nyní jsme v pozici zlomené květinky. Prodýcháme tuto pozici, můžeme v ní zůstat jak dlouho chceme a poté se pomalu vrátíme do pozice na čtyrech či do kleku.

Přejí Vám příjemné protažení milí jogíni. Už jste měli někdy zkušenosti s touto asánou? Zajímalo by mě jaké Vám přinesla pocity a protažení? Doufám že se vám asána líbila a přinese vám uvolnění a protažení celých zad.

Veronika

83 Shares
>
83 Shares
Share83