3 jógová studia v Ostravě, znáte je?

Další na našem seznamu měst, kde jsou krásná jógová studia, je Ostrava. Vybrala jsem zatím 3 místa, kam byste se určitě měli podívat. Ať už hledáte lekce Ashtaga jógy, Gravid jógy nebo AntiGravity®Yogy, v Ostravě určitě najdete, po čem toužíte.

Pranava jóga centrum

V krásném jógovém centru Pranava najdete mnoho lekcí jógy, spoustu akcí, seminářů a workshopů. Tohle studio zkrátka překračuje své hranice. Navíc se tu dokonce pořádají školení pro instruktory jógy. Tady se můžete vypracovat z úplného začátečníka až do profesionálního lektora!

V tomto centru můžete vybírat z klasičtějších lekcí Hatha jógy, Vinyasa jógy nebo Ashtanga jógy. Pro mě neznámé jsou lekce Spinal jógy, což je relaxační forma jógy, při které se hodně využívá dýchání a zlepšuje se pružnost páteře, a také Zen jógy, která vychází z klidné Yin jógy. Pro nastávající maminky je tu ještě Gravid jóga, při které se naučíte pracovat s pánevním dnem, zmírnit bolesti zad, otoky a také se připravíte na porod.

V centru Pranava se můžete zapsat do kurzů, které jsou vypsány vždy na začátku sezóny. Tyto kurzy ocení jistě každý, kdo se nedokáže k pravidelnému jógování „dokopat“ sám. To znám velmi dobře. 🙂 Tím, že si zaplatíte kurz, se přinutíte na lekce chodit pravidelně a navíc získáte také velkou slevu – jedna lekce vás může stát dokonce jen 72 korun! Na každé hodině budete mít stejného instruktora, který bude pomaloučku zvyšovat náročnost lekcí, takže nezamrznete na jednom místě a posunete svou praxi dál.

Pro ty, kteří se nemůžou zavázat dopředu k navštěvování lekcí v ten samý čas, týden co týden, jsou tu otevřené lekce. Docházíte na ty lekce, které se vám právě hodí a líbí. Ušetřit můžete, pokud si pořídíte časovou permanentku. Více informací najdete zde. Určitě vás potěší, že první lekce pro nováčky stojí jen 45 Kč!

Zdravý relax

Zdravý relax je sice squashové centrum, ale do svého programu zařadili i lekce jógy. A to ne jen tak ledajaké jógy, ale AntiGravity®Yogy! Moc se mi líbil úvod, který k těmto lekcím mají na webových stránkách:

Stejně jako B.K.S Iyengar přidal do jógy pomůcky a Bikram přidal do jógy teplo, zakladatel AntiGravity® Christopher Harrison obohatil jógu o zavěšení – hammock.

Můžete navštívit lekce AntiGravity®Yogy nebo si můžete přijít jenom tak zarelaxovat do hammoců na hodinu Relaxace s meditací v hammocích. Budete se jen stočení do klubíčka pohupovat v síti a nikdo po vás nebude nic chtít. To je sen! A pro ty, které trápí bolesti zad, je tu také lekce Jógy pro zdravá záda.

Za 80 minutovou lekci AntiGravity®Yogy zaplatíte 120Kč, což je myslím asi nejlepší cena, co jsem kde viděla.

Podívejte se na video přímo z nádherného studia:

Santosha yoga studio

Santosha, tedy spokojenost, není naplněním toho, co chceme, ale oceněním toho, co již máme.

To je nádherné motto studia Santosha, které najdete v Ostravě-Porubě. Oceňovat to, co již máme, je veliké umění a přináší nám radost. Proto poděkujte dnes za všechno, co vám život přinesl.

Napočítala jsem neuvěřitelných 14 stylů jógy! Najdete tu Iyengar jógu, Hatha jógu, Vinyasa jógu, Radža jógu, Yin jógu, Ashtanga vinyasa jógu, Medical jógu, Jógu pro ženy, Jógu pro těhotné, Jemnou jógu pro zdravá záda, Jógu pro seniory, Jógu pro děti a Jógovou terapii. Navíc jsem tu našla kurz Wall yogy, kde se využívají bločky, židle, válce, pásky, závěsné popruhy a další pomůcky.

Jakožto studenta mě nadchla Studentská jóga, která slibuje protáhnout tělo po dlouhém sezení nad učením. Navíc je tento kurz samozřejmě za příjemnou studentskou cenu. A ještě musím zmínit kurz Intuitivní tanec -meditace, protože při tanci se tělo i mysl dokonale uvolní. Doporučuji přidat tančení k vaší běžné jógové praxi, určitě se vám to bude líbit!

Za 90 minutovou lekci zaplatíte 150Kč, za 60 minut pak 100Kč. Při koupi celého kurzu, jsou ceny ještě příznivější.

A kam chodíte na jógu v Ostravě vy? Napište do komentáře, které studio na vás udělalo největší dojem!

Zuzka

Zdroj obrázku: http://pinterest.com/

0 Shares
  • Pro acro yogu za sebe doporučuju Circus dance studio u Nové radnice, lekce stojí 150 /OS./1,5hod a je to neskutečná zábava. V Santoshi je vede na pravidelných workshopech stejný lektor. Určitě stojí za to vyzkoušet!:-)

  • >
    0 Shares
    Share