Jóga je ve Vyškově populární. Kde se lekce konají?

Zatímco rodiny s dětmi jezdí do Vyškova za zdejšími prototypy dinosaurů, lidé prahnoucí po odpočinku sem jezdí za skvělými lekcemi jógy. Jóga se ve Vyškově v posledních letech stala velice oblíbenou, nemůžeme se proto divit široké nabídce jógových studií. Při našem putování jsme narazili na dvě studia, která stojí za vyzkoušení.  

JAMAYOGA: Jóga ve Vyškově, kterou si zamilujete při první lekci 

Studio JAMAYOGA je jedním z míst, kam ve Vyškově jít na skvělou lekci jógy. Na toto studio však narazíte také v Brně a Bučovicích, kde taktéž několikrát v týdnu kurzy oblíbeného uvolňujícího cvičení probíhají.  

Ať už hledáte Power jógu ve Vyškově nebo těhotenskou jógu ve Vyškově, vaše kroky budou mířit na adresu Nosálovská 16, kde má studio své cvičební prostory. Kromě zmíněných typů cvičení ve studiu probíhá i dětská jóga, která je zaměřená na nejmenší. Funguje zde taktéž jóga pro zdravá záda. Při tomto cvičení můžete očekávat cviky ulevující od bolestí zad.  

Studio JAMAYOGA ve Vyškově je skutečně profesionálním místem, kam můžete zamířit, pokud se potřebujete zbavit nahromaděného stresu a celkového napětí, které vám proudí v těle. Kalendář lekcí je k vidění na webových stránkách studia, stejně tak jsou zde pokyny k provedení rezervace i rady a tipy, co si vzít na jógu, pakliže na ni jdete poprvé.  

Pokud si vás tento typ cvičení získá a jednotlivé jógové pozice si doslova zamilujete, zdejší odborníci poradí i s výběrem profesionálnějších pomůcek. Zhodnotí, co je pro vás nejlepší a v potaz budou brát samozřejmě i úroveň, na jaké se nacházíte v rámci jógy. 

Hormonální jógu vede Eva Kupčíková 

Trochu jiný typ jógy nabízí Eva Kupčíková, která své lekce vede několikrát v týdnu. Kromě klasické jógy a Power jógy vede také hormonální jógu ve Vyškově. Tento typ cvičení je velice specifický – podložen je dokonce vědeckými studiemi. Cvičení je složeno z ucelené sestavy cviků, které vedou ke znovu aktivování hormonálního systému žen. Hormonální jóga odstraňuje symptomy menopauzy, neplodnosti, také příznaky premenstruačního syndromu či polycystických vaječníků.  

Eva Kupčíková si prostudovala život zakladatelky tohoto typu jógového cvičení a snaží se zaměřovat se na léčení organismu jako celku. Samotná lekce je velmi zajímavá, významně se liší od ostatních typů uvolňujícího cvičení. Kupříkladu se využívají nejen dynamické ásany, ale také tibetské či relaxační techniky, mudry, mantry i různá dechová cvičení.  

Pokud se chcete účastnit jedné z lekcí, které se konají ve Vyškově na adrese Dobrovského 3, vezměte si s sebou pohodlné sportovní oblečení, podložku na cvičení, ručník a malou deku, případně polštářek (budou sloužit ve chvíli relaxace). Boty s sebou neberte, u všech typů jógy se cvičí naboso. Ponožky se mohou hodit jenom ve chvíli zmiňované relaxace. 

0 Shares
>
0 Shares
Share