Jóga a Vy? Prozraďte nám váš příběh!

Přemýšleli jste někdy nad tím, co vás vedlo k tomu, začít s jógou? Jaká byla vaše první lekce jógy? Nebo kdy jste se prvýkrát potkali s její filosofií? Možná máte pocit, že už si nevzpomeňte. Že to prostě tak nějak přišlo do vašeho života. Nebo máte v hlavě krásný příběh, který čeká na jeho vyprávění? Tak či onak, nás to zajímá! Jaký je váš jógový příběh?

Věřím tomu, že každý, kdo se potkal s jógou, si nese v srdci tu krásnou chvíli. Chvíli, kdy se otevřel józe a dovolil jí vstoupit do svého života. Já osobně jsem ještě žádný nudný příběh neslyšela.Zajímavý příběh

Pokud si na vaši cestu nevzpomínáte, zkuste si zapsat několik klíčových bodů, vzpomínek a okamžiků. Možná je pak budete chtít rozvít do vět, odstavců, až vytvoříte poutavý příběh. Naopak někdo z vás už v hlavě nosí hotové dílo, a pak ho stačí jenom „hodit na papír“.

A proč pak takové úsilí ukrývat v šuplíku? Pokud budete chtít, můžete se s námi a ostatními čitateli podělit o váš příběh. Nikdy přeci nevíte, koho svými slovy inspirujete. A pak se možná ocitnete na začátku jeho příběhu. My pak ve vašem úsilí budeme pokračovat. Pokud poutavých příběhů nasbíráme dostatek, poskládáme z nich knížku. Když ne klasickou voňavou, tak alespoň elektronickou.

Příběh jógy

Já už mám svůj příběh za sebou, a proto vám doporučím několik tipů:

1. Zkuste pár dnů před psaním přemýšlet a nechat vstoupit vzpomínky do vaší mysli.

2. Jděte do hloubky. Hledejte příčiny a následky vašich rozhodnutí.

3. Při psaní si vyhraďte čas sami na sebe. Berte psaní jako takovou kreativní meditaci.

4. Nebuďte na sebe přísní. Možná to ze začátku nepůjde lehce. Chce to jenom čas.

5. Užijte si to! Neberte to jako povinnost. Pište vždy, když budete mít chuť a náladu.

Svoje psaní jsem si užila náramně. Bylo to něco podobné, jako když se prohrabáváte starými fotkami. Tak co, jdete do toho s námi? Já už se teď moc těším na zajímavá vyprávění!

Příběhy posílejte na tomas@spojujenasjoga.cz a ty nejlepší se objeví zde v magazínu.

14 Shares
>
14 Shares
Share14