Jóga ve vzduchu v Brně

Do třetice všeho jógového se podíváme do Brna! Tentokrát jsem vybrala jen jedno studio, protože jsem se rozhodla, že si především řekneme, jak je to s tou Antigravity jógou, Fly jógou, D-Yogi Fly, Aero jógou, AY Yoga Trainingem… zkrátka s cvičením v sítích, v hamakách, ve vacích… Vypadá to totiž, že je v tom pořádný zmatek. Pojďme si udělat jasno!

Pozor na licence!

D-Yogi Fly, Flash Gym Brno

Když jsem napsala do brněnského studia Flash Gym, že bych je ráda zahrnula do článku o józe v Brně, přišla mi milá dlouhatánská odpověď. Majitelka studia mě jemně ale důrazně upozornila, že musím dát pozor na to, jak budu nazývat cvičení v síti tj. jógu ve vzduchu, kterou praktikují v jejich studiu. Problémem jsou licence – kvůli nesprávnému pojmenování už se vedl nejeden soudní spor. To mě samozřejmě vyděsilo a už jsem myslela, že se zkrátka tomuto článku vyhnu. Nakonec jsem se rozhodla, že alespoň částečně rozlousknu tento jogínský oříšek.

Zjistila jsem, že nejspíš nikdo nemá úplně jasno v tom, jaký je mezi jednotlivými styly cvičení rozdíl. Dokonce i na stránkách mnoha studií jsem našla vícero názvů… každopádně se mi podařilo odhalit 3 druhy, které je třeba jasně rozlišovat.

AY Fly Training – je komplexní cvičební systém, který si z jógy vypůjčil některé prvky a principy pozic. Vzniklo tak cvičení, které je vhodné pro všechny bez rozdílu věku a výkonnosti.

D-Yogi Fly – tento druh cvičení je „vynálezem“ právě brněnského týmu studia Flash Gym, je to tedy čistě česká záležitost. 🙂 Vzniklo v roce 2014 a od té doby se rozšířilo i za hranice České republiky. Vzdušné sítě nabízejí mnoho využití a proto vznikly také specializace tohoto cvičení – D-Yogi Fly Relax,  D-Yogi Fly Flexi, D-Yogi Fly Partners, D-Yogi Fly Pilates, D-Yogi Fly Acrobat, D-Yogi Fly Kids, D-Yogi Fly Gravid, D-Yogi Fly 5 Tibeťanů.

AntiGravity ® Yoga je dílem amerického gymnasty a tanečníka Christophera Harrisona. Ten hledal něco, co by mu pomohlo od bolesti kloubů a zranění a objevil závěsnou síť. V roce 1991 založil společnost AntiGravity a tím pádem se každý, kdo chce používat pro své cvičení název AniGravity musí prokázat platným certifikátem. Je to stejné, jako když si někdo chce otevřít studio na Bikram yogu – musí mít certifikát od samotného Bikrama Choudhury, jinak si říká o problém.

Dočetla jsem se, že AntiGravity ® Yoga nabízí už přes 1000 pozic – z toho vyplývá, že je to velice ucelený systém, kde se musí dodržovat určitá pravidla.

D-Yogi Fly, Flash Gym Brno

Flash Gym – první centrum vzdušné jógy v Brně

Jak už jsem uvedla, ve studiu Flash Gym vznikl moderní styl cvičení v závěsných sítích D-Yogi Fly a jeho další variace. Brno ale není jediné místo, kde si toto cvičení můžete vyzkoušet. Další studio specializované na D-Yogi Fly najdete ve Lhotě pod Libčany. Doporučuji mrknout na záznam pořadu Dobré ráno, kam zavítaly lektorky D-Yogi Fly.

Ve studiu Flash Gym to ale jógou ve vzduchu nekončí. Aby toho nebylo málo, vytvořili zde i nový ucelený systém párové akrobacie AirAcro. Jejich cílem je vyškolit profesionály, kteří budou umět poradit a vysvětlit jak na krkolomné kousky a přitom nikoho nezraní a neohrozí. Tento moderní styl pozemní párové akrobacie si rychle získává příznivce po celé České republice. Tak se také přidejte!

[youtube id=“KO2_UngR5wI“ align=“center“ mode=“normal“ autoplay=“no“ maxwidth=“600″ grow=“no“]

Hodina D-Yogi Fly vás tu bude stát 150 Kč, ale opět tu fungují permanentky, díky kterým cena klesne.

Jak vnímáte jógu ve vzduchu? Má to ještě vůbec něco společného s jógou? A už jste někdy vyzkoušeli cvičení v hamacích či sítích? Nestyďte se a napište komentář! 🙂

Zuzka

Zdroj obrázků: http://www.jogavevzduchu.cz/

0 Shares
>
0 Shares
Share