Kam za jógou v Praze 2 – máme 3 zajímavé tipy

Jóga je prostě všude! Abyste si vybrali studio přesně podle vašich představ, připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších míst, která žijí jógou. Dnes je na řadě další část Prahy, konkrétně Praha 2. Tak si kromě romantických procházek pod Vyšehradem dopřejte i nějakou pěknou hodinu jógy! A to nejlépe ještě dnes!

Studio Karma Yoga

Na Vinohradech najdeme krásné jógové studio Karma Yoga, které nabízí přes 50 hodin různých lekcí jógy týdně. Ve znaku mají páva, ale vůbec nejsou pyšní. Páv je tu symbolem světla, slunce a také neustálého vývoje. Tady na sobě můžete pracovat a zlepšovat se pod vedením zkušených lektorů. Na jejich webových stránkách jsem napočítala 22 lektorek.

Jsem velký fanda všech neobvyklých stylů jógy, proto mě nadchla Létající jóga v sítích. Někteří konzervativnější jogíni už tyto „výstřelky“ nepovažují za jógu, ale každopádně je to skvělá zábava! Kromě těchto lekcí můžete navštívit i lekce Power jógy, Dynamické jógy, Yin jógy, Senior jógy a například Dětské jógy. Pro všechny, kteří mají onkologické problémy, studio nabízí Onko jógu zdarma.

Nejvíce se mi líbí jejich program „Jóga pro všechny“ – když si rezervujete 3 lekce najednou na konkrétní den a čas, zaplatíte 267 kaček, takže máte jednu lekci za krásných 89 Kč! To je Praze snad bezkonkurenční nabídka.

Milé maminky, konec výmluvám, že musíte hlídat děti. 🙂 Karma Yoga spolupracuje se Zebrou, což je nové mateřské centrum jen kousek od studia. Pro klienty studia je připraven speciální výhodný balíček, takže můžete děti bez obav nechat hrát se zebřími tetami a myslet taky chvíli na sebe.

Dům jógy Vinohrady

O Domu jógy Anděl jsme už psali, pobočka na Vinohradech je ale také skvělá. Každý den (kromě neděle) se tu koná až 14 lekcí nejrůznějších stylů jógy. V krásných prostorách bývalých lázní byl vytvořen kromě sálu pro klasickou jógu i sál pro praktikování Hot jógy.

Možná, že máte jógu zaškatulkovanou jako aktivitu určenou především ženám. Není se čemu divit, mnoho mužů považuje jógu za příliš jemnou a ženskou. Ale v Domě jógy na Vinohradech řekli tomuto „trendu“ dost! Do programu zařadili speciální Jógu pro muže, která je ideální zejména pro ty, kteří navštěvují posilovny – takže tu nepotkáte žádné vyhublé askety, ale „namakané“ sportovce a především normální chlapy!

Kromě jógy si tu můžete zatančit, zahrát na bubny či tibetské misky a samozřejmě i zameditovat.

Yogata

Toto studio nenabízí takové množství lekcí jako ta předešlá, ale každý má rád něco jiného. Pokud jste zastánci klasické jógy bez dalších „ozdůbek“, v tomto studiu najdete, co hledáte. Ve studiu Yogata si navíc můžete být jistí, že se vám dostane individuálního přístupu a časem si tu budete připadat jako doma. Prostě „klídek a pohodička“.

Kromě Jógy si můžete zpevnit tělo díky Pilates. A pokud se nemůžete rozhodnou, co z toho zkusíte nejdřív, je tu Jogalates! Úžasná kombinace, která si bere z obou stylů to nejlepší.

yogata joga Praha
Studio Yogata s krásnou mandalou na stěně.

Navíc si zde můžete dopřát masáž nebo se poradit s výživovým poradce, o tom, co byste měli udělat pro své tělo. V nabídce jsou i nejrůznější terapie, například Healing Touch Tantra.

Vybrali jste si to své studio? Nebo raději chodíte v Praze 2 úplně někam jinam? Napište nám komentář!

Zdroj obrázku: http://www.yogata.cz/

0 Shares
>
0 Shares
Share