Kde se cvičí jóga v Kutné Hoře

Kutná Hora je oblíbeným turistickým cílem mnoha výletníků. Kromě historických památek má ale také několik super jógových studií, které stojí za to navštívit. Pokud jste z Kutné Hory a okolí a jóga vás baví, určitě byste měli některá z nich vyzkoušet. V následujícím článku najdete tipy na jóga lekce v tomto krásném městě.

Jóga v denním životě – Jógacentrum Kutná Hora

Pokud znáte Systém Jóga v denním životě, pak vás určitě potěší, že vedou lekce i v Kutné Hoře. Na adrese Tylova 390 v 1. patře Komerční banky najdete Jógacentrum Kutná Hora. Jóga v denním životě je ucelený systém zaměřený na duchovní, fyzické a sociální zdraví. Ač vychází z tradiční jógy, praxe je upravena na míru modernímu člověku. Autorem Systému je uznávaný jogín Mahéšvaránanda.

Jóga v denním životě pravidelně pořádá ášramy ve Střílkách a další duchovní a společenské akce, kterých se můžete zúčastnit. Čas od času se účastní také setkání v Indii, jelikož jde o společenství, které funguje jak v Čechách, tak v zahraničí.

Ať už hledáte místo, kde byste mohli potkat další jógové nadšence, nebo jen kvalitní kurz, kde si odpočinete a zacvičíte si, Jógacentrum Kutná Hora je ideálním místem pro vás. Lekce jsou vždy rozvrhnuty do několika úrovní na základě vaší pokročilosti. Přičemž je nejlepší postupovat od 1. úrovně výš, i když už třeba jógu nějakou dobu cvičíte.

Mimo pozic se totiž na hodinách učí také relaxace, meditace a pránájáma (nádí šódhana a další). Kromě častých technik vyzkoušíte i ty méně časté, například trátak. Lektoři navíc během relaxací často předčítají ze zajímavých knih a o józe toho vědí opravdu hodně. Vždy se dozvíte něco zajímavého. V Kutné Hoře vede lekce Jan Kunta, Jitka Kuntová, Jaroslav Kunta, Petr Kunta a Milana Podnecká.

Iva Vopěnková – Jóga v Kutné Hoře

Studio Jóga v Kutné Hoře vede Iva Vopěnková. Studio najdete na Václavském náměstí 252. Cvičí se vždy v pondělí, úterý a čtvrtek, přičemž čtvrtky bývá otevřená lekce, kdy se můžete zajít podívat na to, jak cvičení probíhá.

Paní Vopěnková vede kurzy lyengar jógy. Ta používá pomůcky jako jsou bolstery, cihličky a další vychytávky, které vám pomohou provádět ásany s co největší přesností, aniž byste museli být super flexibilní nebo gymnasti ve výslužbě. Zaměřuje se na správné postavení těla a pohybu. Pomůcky vám zapůjčí, nemusíte si nic kupovat.

Lekce jsou rozděleny na začátečníky a pokročilé, ale je to jen orientační. Výuku se vždy snaží přizpůsobit tak, aby vyhovovala všem zúčastněným. Pokud vám tedy nebude vyhovovat čas, můžete se klidně přihlásit k pokročilým.

Kromě klasických kurzů nabízí také jógu pro těhotné. Lekce jsou pro ženy, které překročily první trimestr a které nejsou v rizikovém těhotenství. Pokud je hezké počasí, chodí se cvičit na Kačinu pod širé nebe. Nejčastěji se venku cvičí v létě, kdy je teplo a příjemně.

Týna Fitness – lekce jógy pro každého

Pokud si chcete především zacvičit a nejde vám tolik o meditace a další omáčku okolo, vyzkoušejte lekce jógy s lektorkou Týnou. Cvičí se opět na Václavském náměstí 252. Lekce jsou zaměřené na správné postavení těla a techniku. Budete vše pilovat až k úplné dokonalosti.

Při cvičení používají pomůcky jako jsou popruhy, cihličky, deky nebo válce. Ty pomohou i úplným začátečníkům, aby se dostali do pozic, se kterými by jinak měli potíže.

Lektorka Týna vede i další pohybové aktivity. Pokud byste měli zájem, můžete se přihlásit do některého z jejích programů, které jsou ušity na míru různým životním stylům (např. sedavá zaměstnání, matky na rodičovské dovolené). Jóga je součástí programu, najdete tam ale i další lekce, například pilates atd.

Jóga z domova

Pokud nemáte čas chodit do studia, ale nechcete být ošizeni, vyzkoušejte některou z našich výzev. Třeba 21denní jóga výzvu! Vyzkoušíte si hned několik tipů jógy a najdete si to, co vás baví.

Chodíte na jógu v Kutné Hoře? Pokud víte o nějakém dobrém studiu, podělte se s námi o něj do komentářů!

0 Shares
  • >
    0 Shares
    Share