Jóga v Kopřivnici: Kam na uvolňující lekci?

Kopřivnice – město nacházející se v okrese Nový Jičín, které proslavila nejen automobilka Tatra, ale také zřícenina hradu Šostýn. My jsme se však nevydali na prohlídku výrobny automobilů ani po stopách zdejších pamětihodností. Vyrazili jsem na obhlídku jógových možností. Jóga lekce se samozřejmě konají i v Kopřivnici, narazili jsme rovnou na několik jejích provozovatelů. 

Jógacentrum Kopřivnice má pod křídly svaz Jóga v denním životě 

Neziskovou organizaci Jóga v denním života možná znáte. Jedná se o svaz, který reprezentujte celosvětově uznávaný systém. V současné době sama organizace spolupracuje s dalšími mezinárodními svazy s podobnými cíli.  

Co je však daleko důležitější zjištění, že právě tato nezisková organizace má na svědomí i Jógacentrum v Kopřivnici. Místo na konkrétní lekci si lze hravě registrovat skrze on-line formulář na webových stránkách centra.  

Účastníci lekce jsou vedeni krok za krokem. Jsou jim velmi srozumitelně vysvětlovány jednotlivé pokyny pro dané cvičení. Lekce se nemusí bát ani naprostí začátečníci – celý systém cvičení je založen na postupném a následně stálém vývoji nezávislého na věku nebo fyzické kondici účastníků. Cílem je především posílit jak fyzické, tak i duševní, sociální a duchovní zdraví. 

Jednotlivé lekce jsou rozděleny podle úrovní. Kromě lekcí pro začátečníky, mírně pokročilé nebo seniory je v nabídce také večerní jóga nebo jóga se speciální sestavou proti bolesti zad.  

Zaujalo vás toto centrum? Sídlí na adrese Sokolovská 393. Stačí si vzít pohodlné oblečení na cvičení a můžete vyrazit.  

Jóga s Magdou ve sportovním centru Tatra Fit 

Tatra Fit je oblíbené kopřivnické sportovní centrum, proto se nelze divit tomu, že si v něm našla zázemí i zdejší instruktorka jógy Magda. Ta každé úterý od pěti hodin odpoledne vede lekce jógy, které jsou určené pro všechny věkové kategorie. Co je velmi zajímavé, tak je to, že každá hodina tohoto uvolňujícího cvičení je jiná. Lze tedy říct, že u Magdy se můžete těšit třeba i na hormonální jógu v Kopřivnici. 

Pokud si chcete jednu z lekcí vyzkoušet a udělat si tak představu o tom, jak lekce této instruktorky vypadají, je třeba se dopředu rezervovat na jejích webových stránkách.  

Power jóga pod taktovkou Pavly Jeníkové 

Pokud vás láká spíše Power jóga v Kopřivnici, která je přece o něco dynamičtější než klasická forma jógy, pak ji najdete na adrese Česká 684/31. Právě zde vede Pavla Jeníková lekce, které si užije každý nadšenec a milovník uvolněného cvičení.  

Pavla Jeníková už před lety pochopila, jak silná je Power jóga a co všechno dokáže. Ví, jak dokáže transformovat celé tělo nebo jak efektivně redukuje stres a nahromaděné napětí v těle.  

Aktuálně vede podzimní lekce jógy v Kopřivnici každé pondělí. Je možné zaplatit si všech patnáct lekcí, které se konají až skoro do Vánoc, nebo je možnost koupit si jednorázový vstup, abyste zjistili, jestli vám její styl vyhovuje. 

1 Shares
>
1 Shares
Share1