Navštivte zajímavá jógová studia v Brně – vybere si každý!

Bydlíte v okolí Brna nebo přímo v něm a váháte, kam zajít na jógu? Ať už jste začátečníci, milovníci Hot jógy, zastánci Ashtanga jógy, nebo spíše klidnější jógy a meditace, Brno nabízí spoustu možností! Vybrala jsem dvě krásná studia, která mě zaujala na první pohled!

Yoga Lokah

Yoga Lokah Brno
Zdroj: http://www.yogalokah.cz/yoga-brno/

Yoga Lokah je místopro praktikování jógy nejen na podložce, ale i v každodenním životě a každodenních situacích.“ Tak na webových stránkách definuje své studio zakladatelka Yoga Lokah Naděžda Brzobohatá.


Tohle krásné studio si klade za cíl být otevřené pro všechny. Každý jogín si tu najde své místo, kde si může rozložit podložku a být sám sebou. Yoga Lokah je místem pro praktikování jógy, předávání informací, vzdělávání, poznání a hlavně je to místo, kde se vytváří skvělá komunita lidí.

Zajít sem můžete například na hodinu určenou přímo pro úplné začátečníky – Jak začít s tradiční jógou. Pro ranní ptáčata je tu Ranní jóga a pro časově vytížené jogíny je tu Polední bojovník, lekce, která trvá přesně hodinu a je postavená tak, abyste se během polední pauzy dokonale protáhli a osvěžili svou mysl. Tahle hodina se může zpočátku zdát náročná, ale rychle se dostanete do formy! A pak se můžete přesunout na mnohem náročnější lekce, jako je například Ashtanga Vinyasa. Ještě tu najdete otevřenou hodinu Jivamukti jógy, takže sem může přijít jakkoliv pokročilý jogín a upravit si obtížnost podle svého.

Na jógu sem mohou zajít i senioři a speciální péči tu dostanou i maminky a to i ty nastávající.

Za 60 minutovou lekci zaplatíte 100 Kč, za 75 minutovou lekci to bude 120 Kč a za 90 minutovou lekci dáte 150 Kč. Ušetříte, pokud si pořídíte permanentku.

Jako doma

Jóga Brno
Zdroj: http://www.jakodoma-joga.cz/

Název studia Jako doma snad mluví za vše. 🙂 Ale stejně to si to neodpustím- tady se budete cítit jako doma! Krásné studio s klidnou atmosférou je tím pravým balzámem na pocuchané nervy.

Všem doporučuji lekce Škola pánevního dna. O důležitosti svalů pánevního dna jsem už psala, článek si můžete přečíst zde. Ve studiu Jako doma se pánevní dno naučíte ovládat díky propojení tří rovin ženského bytí – jsou jimi tělo – emoce – energie. Jako další skvělou hodinu doporučuji Jógovou terapii pro ženy. Není to tak úplně jóga, ale ženy jistě ocení prostor pro sdílení a výměnu informací a zkušeností.

Ano, studio je hodně zaměřené na ženy a na mateřství. Najdete tu například Gravidjógu nebo Jógu pro mámy s batolátky. Maminky jistě ocení hlídání dětí během některých lekcí.

Pozor! Studio není určené jen pro ženy! Vítáni jsou i muži a to speciálně na lekcích Jóga a ajurvéda a Cvičení pro zdraví.

Ceny kurzů jsou různé, například za 10 lekcí Jógy s hlídáním dětí zaplatíte 1250Kč a hlídání už je v ceně! 🙂 To není špatné, že?

Zažijte horké chvilky

Nebojte, když říkám „horké chvilky“, nemyslím tím žádné nepříjemné situace. Naopak! V Brně se to jen hemží studii s Hot jógou. O nich už psala Kristýna, článek najdete zde.

Hot jóga je skvělou přípravou na letní jógování pod širým nebem až bude venku konečně mých oblíbených 30°C! Kromě toho je to skvělý lék na jarní nachlazení, tady se zbavíte každé „rýmičky“. 🙂

Jak se vám v Brně jóguje? Znáte vybraná studia? Mně osobně úplně nadchla! Napište do komentáře, kam v Brně chodíte na jógu vy! 🙂

Zuzka

0 Shares
>
0 Shares
Share