Jóga v srdci Olomouce

Při hledání materiálu pro tento článek jsem se musela trochu zastydět. V jednom z mých minulých příspěvků jsem si zoufala nad tím, jak má většina Pražáků nějaký kurz jógy co by kamenem dohodili. A jak by bylo pěkné, kdyby u mě v domě otevřeli místo kavárny nové jógové studio. Stejně nemám kafe ráda a čaj si můžu uvařit doma (koukám, že jsem splněný sen všech kavárníků).

Jenže pak jsem zjistila, že mám celou tu dobu jedno studio přímo pod nosem. Ještě jsem to šla pro jistotu změřit a je to ani ne dvacet kroků od vchodu do mého domu. Jediné, co mě omlouvá, je nulová propagace z venku ulice.

Jinak jsem neobjevila nic, co bych už předtím neznala. Většina studií se koncentruje opravdu v srdci města. Všude se dá dostat bez problému tramvají. Já, protože mám extrémně sedavou práci, chodím vždy pěšky. Čím déle tu bydlím, tím více mám pocit, že se mi město zmenšuje pod nohama a přesouvám se rychleji.

Doufám, že vás tímto článkem ušetřím otravného googlování “jóga Olomouc“ a následného shánění recenzí. A jaká jógová studia jsem vybrala? Jsou to tři malá, útulná místa, kam se budete určitě rádi vracet.

Žena z profilu v pozadí se západem slunce

Dakini jóga Olomouc

Toto jógové studio mám od domu opět až trapně blízko (dvě ulice). Já sama tam nechodím, protože než jsem ho objevila, začala jsem už chodit jinam. Navštěvovala ho ale moje bývalá spolužačka, která si tamní kurzy jógy nemohla vynachválit. Studio patří bývalé zdravotní sestřičce, Jaromíře Janíčkové. Z jógy cvičí především Hatha jógu, Viniása jógu, Prana Flow jógu a Ashtanga jógu.

Interiér studia je malý, ale velmi příjemně vybavený. Paní majitelka se mimo jógu zajímavá snad o vše, co by vás mohlo napadnout. Masáže, meditace, Reiki, výklad karet a další spirituální činnosti.

Centrum vitality

Centru vitality jsem minulý měsíc věnovala celý článek. Je to taková moje srdcovka. Místo, kde se zrodila má láska k józe. Několikrát ročně tam pořádají kurzy pro začátečníky a mírně pokročilé. Kurz vyjde finančně velmi výhodně. Možná proto tam potkáte často spoustu studentek. Říkám studentek, protože jsem za celou dobu, co studio navštěvuji, potkala na kurzu jen jednoho muže, který ho ani nedochodil.

Pro více informací určitě mrkněte na můj předchozí článek, kde se dozvíte snad vše, co vás zajímá. Z mého pohledu se jedná zatím o nejlepší jógové studio, které jsem měla tu čest v Olomouci navštívit.

Těhotná žena sedící na posteli se sluchátky na bříše

Zapadlá Mamajóga

Nenechte se zbytečně vyděsit názvem. Ve studiu Mamajóga sice převládají kurzy pro budoucí či novopečené maminky, ale na své si přijdou i ti, co v sobě nosí možná tak nestrávený oběd. Zacvičit si zde můžete například Power jógu, jógu pro zdravá záda nebo pro začátečníky a samozřejmě předporodní a poporodní jógu. Ceny jsou skutečně lidové (80 Kč/60 min).

Včera jsem tam byla ze zvědavosti nakouknout a hned na mě dýchla milá, domácí atmosféra. Na první hodinu tam chystám hned nadcházející pondělí. Shodou okolností jí vede stejná lektorka, ke které jsem chodila na jógu pro začátečníky (jógový svět je malý), takže bych už nemohla být víc nadšená.

Doufám, že jsem nějaké Olomoučáky inspirovala a rozhodnete se jedno z těchto skvělých jógových studií vyzkoušet. Jsem si jistá, že nebudete litovat. Takže si nažhavte podložky a trochu se před nadcházejícím létem protáhněte.

0 Shares
  • >
    0 Shares
    Share