Jóga smíchu – co to je?

Každý se rád směje, ale občas přijdou dny, kdy k pořádnému výbuchu smíchu není příležitost. A protože člověk nemůže přežívat na vynucených úsměvech a občasných uchechtnutích, byla vymyšlena jóga smíchu.

Lidské tělo totiž nepozná rozdíl mezi uměle vyvolaným a spontánním smíchem. Během cvičení vás lektoři dovedou postupně rozesmát pouze díky očnímu kontaktu a skupinové hravosti a dynamice.

A proč jóga? Při lekcích se nejen zasmějete, ale můžete se těšit i na pořádné jógové dechové cvičení.

Jóga smíchu má pozitivní vliv na kapacitu plic, zdravé srdce a na psychickou pohodu. Lidé, kteří ji pravidelně praktikují, jsou plní energie a jen tak je něco nerozhodí.

Můžete si jógu smíchu zacvičit i v České republice? Odpověď je ano, i když takových míst není mnoho a často se jedná spíš o nahodilé semináře.

Svěřte se do rukou Smíchologie

Ve Studiu Pro na Praze 2 na vás čeká jeden z mála kurzů jógy smíchu u nás. Vede ho lektor Petr Fridrich, který založil projekt Smíchologie. Pořádají se zde i kurzy pro lektory, ale nás zajímají především klasické lekce jógy smíchu.

Lektor pracuje s učením Dr. Madana Katarii, který jógu smíchu založil. Kurz se jmenuje Cesta smíchu a v nejbližší době proběhne 25. 2. 2015 a 25. 3. 2015. Koná se vždy od 18:00 do 21:30 – přibližně 180 minut. Cena je příjemných 350 Kč.

Pokud si chcete přečíst podrobnější informace o projektu Smíchologie, programu kurzu nebo místě konání, přejděte na tento odkaz. Maximální počet osob pro jeden seminář je 20, takže vám doporučuji si místo zarezervovat co nejrychleji.

Malá ukázka jógy smíchu

Pokud vás zajímá, co můžete od jógy smíchu očekávat, prohlédněte si následující video z Youtube. Samozřejmě ve více lidech je jóga smíchu lepší, ale i s podobnými „cviky“ se na lekcích setkáte.

YouTube video

Navíc vidíte, že po absolvování kurzu není problém cvičit i tento druh jógy doma. Jednoduše se posadíte na něco pohodlného a smích může začít.

Zasmějte se s Culíkem

Culík je přezdívka pro lektorku jógy smíchu  Lucku Lauermanovou. Nabízí lekce pro dospělé, děti, firmy a pro osoby se speciálními potřebami (např. senioři a osoby se smyslovými a dalšími postiženími).

Pročítala jsem si její zkušenosti a s klidním srdcem vám mohu jógu smíchu s Culíkem doporučit. Přijede za vámi a rozesměje vás i celou vaši skupinku.

Pro objednávku vašeho osobního semináře jógy smíchu přejděte na její stránky.

Mě osobně pobavilo, že lektorka doporučuje skupinovou jógu smíchu pro příležitost svatby, konference nebo hudebního festivalu. Co si  myslíte o józe smíchu v kruhu svatebních hostů vy? Nebo byste ji radši viděli jako povinnou činnost u vás ve firmě?

18 Shares
>
18 Shares
Share18