Jóga Praha 7 – kam zajít

Tento měsíc jsem se už několikrát zmiňovala o tom, že je nejvyšší čas pro hledání kurzu jógy na příští rok. Každé studio začíná sice trochu jindy, ale většina kurzů běží už od ledna a končí v březnu (někdy i déle). Pokud byste se nestihli přihlásit na kurz, který se vám líbí, budete mít další šanci až v březnu, kdy se vypisují kurzy na duben, květen a červen.

Tento příspěvek je zaměřený na jógová studia v Praze 7. O některých jsem již psala, tentokrát se však zaměřím výhradně jejich kurzy. Pochopitelně neříkám, že nemůžete navštěvovat otevřené lekce. Ale já mám ráda pravidelnost a pocit, že na mě někde každý týden čeká místo jenom pro mě a moji podložku na jógu.

Je to bez stresu (občas člověk zapomene na povinné rezervace a pak má prostě smůlu) a často i za lepší cenu.

Akasha Yoga Studio

O studiu samotném si můžete přečíst v tomto článku. Studio Akasha nabízí celou řadu kurzů pro začátečníky a mírně pokročilé i pro ty zkušenější z vás. Některé jejich kurzy jsou opravdu dlouhé, protože začínají v lednu a končí až v červnu. Je to určitě skvělý způsob jak se sžít s jedním druhem jógy a podrobněji ho poznat. Takový kurz dá vašemu tělu (i mysli) mnohem více, než nepravidelné návštěvy různých druhů jógy.

Plovoucí lampionky ve tvaru lotosu

Mě zaujal například kurz Hatha jógy pro začátečníky: cesta k sobě. Probíhá od ledna do května a obsahuje 21 lekcí. Cena je 3780 Kč, což vychází 180 Kč za jednu lekci (75 minut). Tento kurz Hatha jógy je vhodný i pro jógou absolutně nepolíbené jedince. Nepatříte-li už k začátečníkům, můžete se přihlásit do kurzu pro pokročilé. Vše najdete na jejich stránkách na podstránce KURZY.

Studio Yogaloft

Koncept studia Yogaloft vznikl v Berlíně (proto ten název), ale realizoval se právě v Praze 7. Studio najdete v prostorách historické ocelárny. Majitelé se rozhodli pro vzdušný, minimalistický a moderní design, který je pro jógové studio skvělou volbou.

Od příštího roku zatím nabízejí pouze jeden kurz – Ashtanga jóga. Trvá 6 týdnů, každá lekce má 90 minut a zaplatíte za něj 1200 Kč. Pro více informací se budete muset obrátit přímo na vedoucí kurzu. Kontakt na ni najdete v tomto odkazu.

Aktuální informace:

6 týdenní kurz ashtanga yogy je až od února, nyní ashtanga pouze čtvrtek od 19.00 do 21.30. Díle teď nabízíme hodiny meditace s indickým učitelem ve středu od 18.30 do 19.30 a v sobotu od 10.00 do 11.00 a také jeho power yogu v pátek. Ve středu od 20.00 do 21.00 lekce hatha yogy.

Yogacentrum v Holešovicích

Yogacentrum patří k těm větším studiím v Praze. Má dvě pobočky, nás bude ale zajímat pouze ta na Holešovicích. Nepochybuji o tom, že se vám bude i v tomto studiu velmi líbit. Mají moc pěkné zázemí pro návštěvníky lekcí a příjemně laděné prostory.

Fotka přímo ze stránek studia – jeden z jejich sálů:

Interiér_studia_Yogacentrum_Praha_7

Co se týče kurzů, tak nehledejte klasický vypsaný kurz od do. Yogacentrum to dělá trochu jinak. Jednoduše si prohlédněte všechny kurzy jógy, které nabízejí a vyberte si ten, co vás zaujme. Pak je nutné se registrovat a založit si u nich speciální kartu. Na ni si budete nahrávat kredity (peníze) a budete si tak moci online rezervovat lekce. Nechcete-li si každý týden rezervovat lekci zvlášť, objednejte si rovnou dva, tři měsíce v řadě. Podrobný návod naleznete tady.

Plánujete mít jako novoroční předsevzetí pravidelné cvičení jógy, ale kurzy vás nelákají? Tak to se vám může hodit naše 30 denní jóga výzva nebo např. možnost cvičit jógu z pohodlí vašeho domova.

0 Shares
>
0 Shares
Share