Jóga v Praze 1 – 4 jógová studia přímo v centru

Nejen pro vytížené Pražany přinášíme několik tipů na jógová studia přímo v centru Prahy! Vybrala jsem pro vás místa, kde můžete vyzkoušet nejrůznější styly jógy a najít si svého oblíbeného lektora či lektorku. Osobně vím, že je dobré navštěvovat různé hodiny a porovnávat je.

Každý lektor vkládá do jógy něco nového a vy si tak vyberete to, co je pro vás nejvhodnější.

YogaMe

Toto krásné studio si zakládá na tradičním pojetí jógy. Na webových stránkách se můžeme dočíst, že studio bylo založeno „z čisté vášně pro jógu jako odkaz moudrosti indických mistrů.

Napočítala jsem celkem 27 lektorů, takže nehrozí, že si nevyberete. Lekcí nabízí studio tolik, že se určitě trefí do vašeho rozvrhu. Už jsme o tomto studiu psali v souvislosti s Ashtanga jógou a Kundalini jógou. Kromě toho můžete zkusit i lekce Vinyasa jógy, Hatha jógy a Iyengar jógy. Najdou se tu ale i lekce pro těhotné. Specialitou na „jídelníčku“ jsou lekce Vinyasa jógy s lektorkou Rosibel Marquez v angličtině.

Energy studio – HOME

V Praze najdete hned dvě studia, které založil Václav Krejčík – studio HEAVEN a studio HOME. Láká mě už název obou studií. Na Praze 1 najdeme studio HOME. Pokud studio znáte, nebo se podíváte na fotky, určitě mi dáte za pravdu, že vypadá úchvatně. Je to „nejvymazlenější“ studio jaké jsem kdy viděla. Dlouhé závěsy, nádherné lustry a bílá křesílka, prostě jako doma.

Dohromady se v Energy studiích střídá 36 lektorů. Zkuste lekce Jin jógy, Power jógy, Hatha jógy, Hormonální jógy nebo Slow Vinyasa jógy. Největším lákadlem je pro mě Akrojóga s Markem Petráčkem nebo Barborou Vodovou. A navíc – první lekce je zdarma!

pozice vrány ve městě, jóga

Bikram yoga

Na Národní třídě najdeme jedno ze dvou studií Bikram Yoga. Ve 42°C se krásně prohřejete a budete překvapeni, jak jste najednou ohební. Pokud chcete s tímto druhem jógy začít, tady budete v péči těch nejlepších profesionálů. Toto studio je totiž úplně první studio Bikram jógy v České republice. Se zakladatelkou tohoto studia jste se měli možnost seznámit prostřednictvím rozhovoru. Tereza Bonnet-Šenková je jednou z 19 lektorů, kteří působí v tomto studiu.

Obzvlášť se mi líbí vstřícný přístup k rodičům s dětmi. Můžete je vzít klidně s sebou. Buď se můžou zúčastnit lekce, nebo si budou hrát v dětském koutku, zatímco si budete úžívat zasloužený odpočinek s vědomím, že se o ně stará profesionální teta na hlídání.

Studio Pure

Ve Studiu Pure si můžete užít lekce Jemné relaxační jógy, Flow hatha jógy, Power jógy, Ashtanga vinyasa jógyYin jógy a třeba Pilates. Podle recenzí oceňují návštěvníci studia milý a individuální přístup lektorů. Kromě jógy zkuste i hodiny orientálních tanců, ať to máte pestřejší!

Jméno studia vyjadřuje celou myšlenku studia – „pure“ znamená čistý. Takové je prostředí a taková bude vaše mysl po absolvování lekcí jógy. Čeká vás také spousta svíček a příjemná hudba. Studio je propojené i s kosmetickým salónem a saunou, takže tu můžete klidně strávit celý skvělý den.

Každému vyhovuje něco jiného

A kam chodíte na jógu vy? Vyhovují vám velká studia, nebo máte raději „rodinnou“ atmosféru? Vyhledáváte zahraniční lektory? Napište mi prosím do komentáře váš názor!

Zuzka

0 Shares
  • Já jsem si hrozně oblíbila Dům jógy na Andělu. Je to tam moc příjemné, jen trochu malé a je tam malinko hluk od aut, ale i tak to tam mám moc ráda. Chodí i pracují tam příjemní lidé a to je pro mne dost důležité. Poslední dobou si zahrávám s myšlenkou, že bych se ráda začla učit jógu hlouběji, protože bych chtěla dělat instruktorku. Nevím ale, jestli není lepší si najít nějakého osobního instruktora, aby se mi mohl věnovat více a vysvětlit mi všechny důležité prvky u jednotlivých ásán. Myslíte, že se to dá naučit samoučením doma a chozením na skupinové lekce? Děkuji

    • To je těžká otázka. Určitě všechno najdete v odborné literatuře, ale věřte mi, budete z toho mít „bordel“ v hlavě. Pokaždé se dočtete něco maličko jiného. A když se začnete ptát na skupinových lekcích, co je tedy správně, lektor bude nervózní, že ho zdržujete. To znám 🙂 Já jsem začala nedávno chodit na kurz instruktora Hatha jógy a musím říct, že teprve teď mi někdo jasně řekl, co je důležité a co je jen navíc. Především mě ale lektorka opraví, když dělám něco špatně. A to je nejdůležitější! To se na skupinové lekci většinou nepodaří, lektor má málo času. Takže pokud to myslíte s jógou vážně (nemusíte být hned instruktor), určitě si najděte kurz. 🙂

  • >
    0 Shares
    Share