Jóga podle znamení zvěrokruhu: Blíženci

Nadaní a činorodí intelektuálové – i tak lze popsat znamení horoskopu jménem blíženci. To však není to jediné, co znamení o člověku narozeném od 22. května do 21. června vypovídá. Jen hrstka lidí si uvědomuje, že znamení zvěrokruhu umí prozradit stinné stránky nebo to, jaká jóga je pro člověka ideální. Právě tématem “jóga podle znamení zvěrokruhu” se pojďme nyní zabývat. Abychom však nemluvili příliš obecně, zaměřme se ryze na zmiňované blížence.  

Blíženci jako znamení zvěrokruhu  

Zatímco býci uvažují hlavně selským rozumem, blíženci jsou zmiňovaní intelektuálové, kteří mají velice originální smysl pro humor. Vynikají především všestranností, a kromě jiného i svou zvídavostí. Co je také specifikuje, tak to, že je neodrazují ani negativní výsledky – chtějí zkusit zkrátka všechno.  

Ale samozřejmě každá mince má svůj rub a líc. I blíženci nemají jen své kladné, respektive tedy pozitivní stránky. Jejich slabostí je kupříkladu to, že snáší velice špatně samotu. Také jen málokteré věci dotahují do konce a jsou poměrně nestálí. Za tím však vězí jejich touha po změně i jejich rozštěpená povaha.  

Jejich vlastnosti jenom potvrzují to, že by si čas na jógu měli rozhodně nacházet. Díky józe totiž mohou sjednotit veškeré své protikladné vlastnosti.  

Blíženci a Višuddha 

Blíženci jako znamení zvěrokruhu spadá pod vládu planety Merkur. I díky tomu mají neustále touhu něco propojovat, smiřovat, mít rozvětvené zájmy. Zmiňovaná planeta Merkur je v indické astrologii přiřazená čakře krční, které se říká Višuddha. To je pro vás klíčová informace. Dle toho zjistíte, jaké ásany praktikovat v rámci jógy.  

Zmiňovaná krční čakra je napojená kupříkladu na ústa, uši, ramena, šíji a štítnou žlázu. A stejně jako jiné čakry v lidském těle, je zapotřebí ji posilovat, ale někdy také uklidnit. S tím pomohou zmiňované ásany, které jsou určené ryze pro znamení jménem blíženci. Aktivní umí čakru podpořit a rozproudit energii v těle, pasivní ásany zase čakru i tělo jako takové zklidňují.  

Jóga podle znamení zvěrokruhu: Aktivní a pasivní ásany  

Aktivní ásany pro blížence:  

Potřebujete svou čakru posílit? Cítíte, že nejste zrovna plní energie a je to tudíž to jediné, po čem toužíte? Mezi aktivní ásany pro blížence patří kupříkladu ásana Luk, Ryba nebo Pes. Také sem spadají všechny pozice, při kterých se protahuje krk.  

Pasivní ásany pro blížence:  

Co se týče pasivních ásan čili těch, které umí čakru i tělo jako takové uklidnit, budou pro vás jakožto pro blížence vhodné všechny pozice, které krk stlačují. Také budou vhodné pozice jménem Kleště, Svíčka nebo Pluh.  

Jóga podle znamení zvěrokruhu: Druhy jógy vhodné pro blížence 

Kombinujete vhodné ásany neustále dokola, proto toužíte po změně? Vyzkoušejte takzvanou aerojógu, která je podle odborníků určená výhradně blížencům a také pro všechny kreativní lidi.  

Co je to aerojóga? 

Možná jste se doposud s takzvanou aerojógou nesetkali. Proto se ptáte, co je vůbec zač. Pakliže hovoříme o aerojóze, mluvíme o józe pro všechny kreativní lidi. Její kořeny jsou až v dalekém slunném Španělsku a jsou pro ni specifické závěsy, ve kterých se provádí celá řada pozic.  

Aerojóga je opravdu skvěle vymyšleným typem oblíbeného cvičení. Jednotlivé ásany prováděné v závěsech ale samozřejmě zvládne hravě naprosto každý – ať už patřil na škole mezi jedničkáře z tělocviku nebo z tělocviku propadal.  

Jóga podle znamení – aerojóga nejen pro blížence

Velkou výhodou aerojógy je to, že si perfektně protáhnete svaly i klouby – a to i ty, o jejich existenci jste možná doposud neměli ani tušení. I v tom se skrývá výjimečnost tohoto druhu cvičení, při kterém se však samozřejmě hlavně uklidníte. Ani v tomto případě nezapomínejte na dech – to je alfou omegou každého druhu jógy, ať už ji cvičíte na pohovce nebo v závěsech. 

Jak už bylo zmíněno, cvičit ji můžete nejen jakožto blíženec. Určená je pro všechny kreativní jedince.

0 Shares
>
0 Shares
Share