Jóga Pardubice – kam si zajít protáhnout tělo?

Pokud žijete v Pardubicích a přemýšlíte o návštěvě místního jógového studia, je tento článek přímo pro vás. Já sama se v Pardubicích moc nevyznám. Když jsem chodila na vysokou, jezdila jsem přes ně domů vlakem. A tak jediné, co jsem z nich viděla, bylo vlakové nádraží. I přesto si myslím, že je to pěkné město, které by si návštěvu zasloužilo. V oblasti jógy patří mezi průměr. Najdete zde několik pěkných míst, ale chybí mi tu např. Hot nebo Bikram jóga.

Našla jsem pro vás jako vždy tři zajímavá studia/centra, kam se můžete za jógou bez obav vydat. Moc jsem neřešila lokalitu, protože Pardubice nejsou zase tak velké město, aby byl problém přejet z jednoho konce na druhý. Každé místo je trochu jiné a nabízí odlišné jógové vyžití. Takže si připravte své podložky, nalaďte se na jógovou vlnu a vyrazte tam, kde vás to nejvíce zaujme.

Aerobic centrum Pardubice

Toto centrum se nachází nad městským plaveckým bazénem (tak jsem to tedy pochopila). Jako jediní nabízejí kurz Ay Fly Trainingu. O tomto druhu jógy jsem již psala. K cvičení se používají závěsné sítě, které nemají na rozdíl od Aero jógy takové malé záchytné pacičky.

V Aerobic centru Pardubice se můžete přihlásit na ucelený kurz (běží od září). Nenašla jsem informace o jeho ceně. Jestliže není vyprodaný, lze hodinu navštívit i samostatně za 120 Kč. Ay Fly Training se cvičí v sále, kde jsou také lekce TRX. Vše vypadá útulně, čistě a pohodově. Rozhodně bych si do konce prosince zašla vyzkoušet alespoň jednu takovou lekci, abyste zjistili, zda by byl nový kurz pro vás.

Fotografie části velké sochy Buddhy

Fitness Club Sportlife

Do Fitness Clubu Sportlife můžete vyrazit na Power jógu a na Hatha jógu. Podle rozvrhu se zde cvičí jóga dohromady třikrát týdně. Jedna hodina by měla, pokud vše chápu správně, trvat 50 minut a jednorázově za ni zaplatíte 70 Kč. Při nákupu dvaceti lekcí se však můžete dostat až na 50 Kč za lekci, což je výborná cena.

Sály vypadají pěkně a od kamarádky Jany vím, že jsou všichni zaměstnanci moc milí a ochotní. Ta sem sice chodí na Piloxing a ne na jógu, ale to není úplně podstatné. Fitness Club Sportlife je ideální pro studenty, protože jsou hodiny o něco kratší a zároveň levnější. Člověk se tak stihne ještě osprchovat a vyrazit s přáteli do města (na koleji se stejně nedá moc dobře meditovat).

Malaya centrum jógy

Posledním místem je klasické jógové studio. To je tvořeno především prostornou místností se zrcadly. Z fotek, které jsem našla na jejich FB stránce, vypadá místo nenápadně, čistě a poklidně. Ceny za jednotlivé lekce se pohybují od 70 do 100 Kč. Některé kurzy jsou otevřené, jiné ne. Musíte si pečlivě projít jejich program. Cvičí se zde např. Hatha jóga, Kundalini jóga, Ashtanga jóga, těhotenská jóga atd.

Jejich stránky nejsou příliš obsáhlé, ale základní informace jsem vám podala. Jedná se prakticky o jediné pořádné jógové studio v Pardubicích, tak by byla jistě škoda ho alespoň jednou nenavštívit.

Jestli si tento článek právě čte někdo z Pardubic a má pocit, že jsem vynechala jeho oblíbené studio nebo centrum, tak ho prosím nezapomeňte zmínit v komentářích. Každý tip se cení.

0 Shares
  • Dobrý den, přijďte navštívit i naše studio jógy a vyzkoušejte některý ze stylů, které nabízíme. Více na našich stránkách. Studio jógy Duhové zvonky, Klášterní ulice 54, Pardubice. Těším se na setkání a jsem itevřená i další spolupráci a rozvoji, Iveta

  • >
    0 Shares
    Share