Jóga s kočkou na zádech

Své dvě kočky naprosto zbožňuji. Podle mě by měla mít každá domácnost alespoň jednoho domácího mazlíčka. Budete se mít o koho starat, s kým si hrát a v mém případě i na koho mluvit. Mazlíčci (ti bez klece a bez akvárka) vás budou vesele vítat u dveří, i kdybyste zrovna přišli ve tři ráno. Člověk by řekl, že jim vlastně není co vytknout.

Za trochu žrádla a vody si na nás najdou čas v jakoukoliv denní dobu a nikdy nejsou z naší přítomnosti otrávení. Ale co se stane, když spojíme mazlíčky s cvičením jógy doma?

Pozor na drápky…

Na Youtube jsem narazila na jedno video, které mě upřímně pobavilo. Vzpomněla jsem si při něm na to, jak se i mé kočky neustále snaží cvičit jógu společně se mnou. Jedná se o kompilaci krátkých videí, na nichž psi a kočky “jógují“ se svými majiteli.

Jak jim to jde posuďte sami:

YouTube video

Ještě před pár měsíci jsem řešila podobné problémy. Během cvičení jsem nemohla zavřít dveře, protože se pak kočky rozčílily a byly schopné po celou dobu nepřetržitě a velice lítostivě mňoukat. Což mé koncentraci příliš nepřidalo, a tak jsem byla nucena pozvat je dál.

Jenže ani to nebyla zrovna výhra. Kocour mi začal okamžitě lovit nohy (protože není nic zábavnějšího než noha vystrčená do vzduchu) a kočka si lehla pode mě na podložku a začala ji nenápadně cupovat. Když jsem si lehla na zem do Savasany, okamžitě jeden z nich přiběhl a sedl si mi na břicho. Při dalších pozicích mi vyskakovaly na záda a snažily se tam udržet co nejdéle. Na konci cvičení jsem tedy rozhodně  nevyzařovala pohodu. Místo toho jsem vypadala jako po útoku Wolverina.

Makro fotka kočičího oka

Jak to vyřešit?

Jsem přesvědčená, že majitelé pejsků na tom nebudou o moc lépe. Mně nepomohlo ostříhání drápků, postříkání podložky speciálním sprejem pro odpuzení koček ani nakoupení zbrusu nových, chlupatých a chrastících myšek na hraní. Kočky stále pořádaly nájezdy na mě i moji podložku. Asi to braly jako velmi zábavnou hru a byly nadšené ze společně stráveného času.

Jenže moje podložka za 1500 Kč schytala pár nepěkných kousanců a škrábanců (já ostatně taky) a mně pomalu docházela trpělivost. Sledovala jsem ty dva otravy, jako spí zatímco uklízím, vařím nebo pracuji na počítači. Jakmile jsem však otevřela skříň a vytáhla podložku, byli do dvou sekund u mě.

Po několika nepovedených pokusech k jejich odlákání jsem naštěstí objevila metodu, která je dokáže alespoň na půl hodiny zabavit. Za prvé si naplánujte cvičení v době, kdy dostávají jídlo. Plná miska na žrádlo je přeci jenom pořád ještě tahák číslo jedna. Za druhé si s nimi cca dvacet minut před tím, než jim jídlo nandáte, hrajte.

Makro fotka psího oka

Naštěstí to není moc vysilující. Pro majitele koček mám skvělý tip – laserové ukazovátko. Sedněte si pohodlně na gauč a sledujte, s jakým odhodláním váš mazlíček pronásleduje tu neposednou červenou tečku.

Po tom, co se najedí, jsou v 90 % případů už tak unavení, že si lehnou do pelíšků a jsou spát. Nevím, zda to bude fungovat i na psy, ale za pokus to stojí. A jak řešíte otravné domácí mazlíčky vy? Cvičíte společně nebo máte v rukávu také pár fíglů pro jejich odlákání?

0 Shares
  • >
    0 Shares
    Share