Jóga Hranice: Kam si zajít zacvičit

Chcete začít cvičit jógu, ale nevíte, kam v Hranicích zajít? Přečtěte si náš článek, najdete v něm tipy na dvě studia, která stojí za to. Na závěr jsme přidali také doporučení, jak cvičit jógu online z pohodlí domova v případě, že nestíháte docházet do studia.

Jóga na půdě

Jóga na půdě je jógové studio, které se nachází v prostorách Pohybového studio Blanka. Budovu najdete na adrese Motošín 216, Hranice. Lekce vedou lektorky Blanka a Magda. Snaží se jógu pojímat celostně, tedy nejen jako cvičení těla, ale i mysli a dechu.

V hodinách se kombinuje ashtanga, hatha, jin, fascial, vinyasa a power jóga. Můžete se přihlásit i do gravid a dětské jógy. Jak vidíte, nabídka je velmi široká. Bez problémů si zde vyberete lekci přesně na míru.

Ať už hledáte spíše klidnější tempo a chcete se zaměřit na meditace a relaxace, nebo si chcete dát do těla a zhubnout přebytečná kila (jóga je totiž při boji s nadváhou naprosto ideální – poznejte 10 důvodů, proč). Nastávající maminky jistě ocení jógu v těhotenství, která vám pomůže zůstat fit a připravit se na porod.

Tip: Připravili jsme pro vás e-book Gravid Jóga – Jóga pro těhotné a tipy pro nastávající maminky. Stáhněte si ho, najděte v něm spoustu užitečných rad, jak si toto výjimečné období užít naplno.

Co se meditací týče, Jóga na půdě nabízí hodiny súfijských meditací. Jde o dynamické duchovní cvičení, které se provádí pohybem. 1 vstup na lekci stojí 120 Kč, individuální lekce vás přijdou na 500 Kč. Studenti mají slevu, levněji vás to vyjde i v případě, že si zakoupíte permanentku. Pořádají také workshopy a semináře, do kterých se můžete zapojit a rozšířit své znalosti o józe.

Dynamic fit

Dalším místem, kde se v Hranicích cvičí jóga, je studio Dynamic fit. Najdete ho na adrese Tř. 1. máje 1901, Hranice. Cvičí každý všední den. Dynamic fit je především fitness studio, a tak se zde zaměřují především na vylepšování kondičky. Najdete tu dva druhy jógy.

Za prvé je to fitness jóga s lektorkou Lenkou. Obtížnost je lehká až střední, bez problémů tak mohou naskočit i naprostí začátečníci. Cvičí se jak cviky na protahování, tak na posilování. Vytvarujete postavu a zlepšíte fyzičku. Lektorka klade důraz i na správné dýchání. Meditace se ale během hodin fitness jógy nedělají.

Tip: Jste na cestě za zdravějším a štíhlejším já? Pokud to u vás vždy ztroskotá na jídelníčku, vyzkoušejte jíst v souladu s jógou. Připravili jsme pro vás e-book Jogínské recepty. S našimi zdravými dobrotami se dostanete do formy raz dva!

Pokud si chcete především odpočinout a sladit se se svým tělem, vyzkoušejte flow jógu s lektorkou Peťou, která je o něco klidnější a zaměřuje se především na harmonizaci těla, mysli a dechu. Jednorázové vstupné stojí 100 Kč za lekci, studenti platí 85 Kč a senioři 65 Kč. Pokud si pořídíte permanentku, budete to mít ještě o něco levnější. Individuální lekce toto studio nenabízí.

Jóga z pohodlí domova – vyzkoušejte naše online lekce

Pokud nestíháte chodit do studia, protože máte doma malé děti, nebo se vám prostě nechce a raději byste cvičili z pohodlí domova, tak máme řešení i pro vás. Připravili jsme hned několik jóga výzev, do kterých se můžete připojit. Navíc, přístup vám zůstane i po skončení výzvy, a tak si ji můžete kdykoliv zopakovat, nebo se vrátit ke konkrétním lekcím, které vás zaujaly.

Na začátek doporučujeme 21denní jóga výzvu. Každý den vám na email dorazí videolekce s celou sestavou a také textové materiály. Na videích je pěkně vidět, jak se jednotlivé pozice provádí. Lektorky navíc upozorňují na nejčastější chyby, a tak máte jistotu, že budete cvičit správně.

YouTube video

Tak na co čekáte? Začněte s jógou ještě dnes! Už žádné výmluvy.

Máte tipy na další studia či fitka, kde se cvičí jóga v Hranicích? Dejte nám vědět do komentářů. 🙂

0 Shares
>
0 Shares
Share