Jóga České Budějovice – 3 studia pro vás

Jelikož mám Jižní Čechy projeté jen minimálně, neměla jsem ještě příležitost město navštívit. Asi jako většině z vás se mi vybaví pouze klasická replika ze hry Záskok („V Českých Budějovicích by chtěl žít každý…“.), ale to je tak vše. Co mohu však s jistotou říci je, že mají obyvatelé Českých Budějovic dobré podmínky pro cvičení jógy.

Když totiž hledám zajímavá studia u podobně velkých měst, většinou mi to dá pořádně zabrat a minimálně jedno ze tří není můj šálek čaje. V tomto případě jsem se při „googlení“ jóga České Budějovice nestačila divit. Přináším vám tedy tři typy, jež stojí za to vyzkoušet.

Nažhavte si své podložky na jógu, vyberte jedno z nich a zamluvte si lekce, než si to stihnete rozmyslet.

1.     Studio Annamalai

Toto studio není příliš velké, ale zato působí útulně a přátelsky. Při prohlížení fotogalerie jsem si posteskla po svém starém studiu na jógu, které jsem musela při stěhování z Olomouce opustit. Moc se mi například líbí zrcadlová stěna v jógovém sále. Člověk se pak může občas mrknout, zda stojí opravdu tak, jak by měl. Také oceňuji přítomnost uzamykatelných skříněk v šatnách. Ty rozhodně všude nemají a pak si musíte nosit všechny věci s sebou do sálu a syslit si je u jógamatky.

Kovová socha hinduistického boha

Najdete tu šest různých stylů jógy – hatha jógu, power jógu, power jógu dance styl, jógu pro těhotné ženy, jógu dance styl a relaxační jógu. Mimochodem nebyl někdo z vás na hodině jógy v tanečním stylu? Sama jsem ji ještě nezkoušela, ale docela mě to láká.

Ve studiu stojí jedna klasická hodina 100 Kč. Můžete si však pořídit i výhodné karty, díky kterým lze cena srazit až na 80 Kč, případně neomezený měsíční vstup za 790 Kč. Doporučuji si každou lekci vždy rezervovat předem.

2.   Bikram jóga

Už jsem si tak trochu zvykla na to, že ve většině městech naší republiky na Bikram jógu jen tak nenarazíte. Proto mě překvapilo její objevení v Českých Budějovicích. Mám tento druh jógy velmi ráda. Pokud potřebujete shodit nějaké to přebytečné kilo nebo se zbavit celulitidy, mohu ji jen doporučit.

Bikram jóga se zde cvičí každý den v týdnu a jedna lekce stojí od 210 Kč do 300 Kč podle toho, kolik si jich najednou koupíte. A kdyby vás to opravdu chytlo, máte možnost si zakoupit roční permanentku (plácnete se přes kapsu a máte na dvanáct měsíců vystaráno).

Všichni začátečníci pak dostanou možnost si vyzkoušet na deset dní neomezeného vstupu za 400 Kč. Dělá to tak většina Bikram studií a je to myslím dobře. Ne každý se totiž dokáže se 42 stupňovým teplem sžít a hodinu si po pár lekcích začít užívat.

Barevné lampionky ve tvaru lotosu plovoucí na vodní hladině

3.   Think Yoga

Studio Think Yoga mi bylo hned na první pohled sympatické. Nabízejí celkem dvanáct typů jógy, ze kterých si musí vybrat snad každý. A jestli jsou prostory pro cvičení jógy tak pěkné, jako jejich webové stránky, je to můj jasný favorit. Procházela jsem si také Facebook a moc se mi líbí celý koncept studia. Bohužel jsem nenašla informaci o ceně za jednotlivé lekce (možná jsem jen špatně hledala).

Studio má celkem devět lektorů a docela nacpaný rozvrh. Můžete vybírat jak z ucelených kurzů, tak několika lekcí s volným vstupem (nenašla jsem, zda je nutné si zamluvit místo na drop-in hodině předem).

Ať už se rozhodnete pro první, druhé nebo třetí studio, nezapomínejte ani na domácí praxi. Jedna hodina týdně vám nikdy nepřinese tolik, jako 15 minut denně každý den. Ideální je pochopitelně kombinace obojího.

3 Shares
 • Ahoj,

  vyčerpávající průzkum ve světě jógy v ČB. Jen jedna jóga mi tu chybí a to je air (antigravity) jóga. Přistěhovala jsem se do ČB nedávno a musím říct, že Think yoga mě nadchla, jak krásným zázemím, tak skvělými instruktory. Ale jdu pátrat dál a doufám, že zde objevím i něco dalšího.

  PS: hledám sparing partnera, se kterým se budeme povzbuzovat navzájem a na yogu nebudu chodit sama ..přece jen, ještě tu moc lidí neznám:-)

  Petra 🙂

  lavickova.p@gmail.com

 • >
  3 Shares
  Share3