Jóga Bohumín: Kam zajít na lekce?

Jóga se v Bohumíně cvičí hned na několika místech. Pokud jste z tohoto krásného moravskoslezského městečka nebo okolí a rádi byste si zacvičili jógu, máme pro vás doporučení na super lekce. A to pro začátečníky i pokročilé. Vyzkoušejte některé z nich. Nebo klidně všechny! Věříme, že si vyberete a jógu si užijete na maximum.

Jógacentrum Bohumín

Systém Jóga v denním životě má pobočku také v Bohumíně. Najdete ji na adrese Centrum rodiny Bobeš z.s., Nerudova 1156, Bohumín. Lze přijít jen na jednu lekci, či si zaplatit za předplatné na 5 měsíců, během kterých odchodíte 20 lekcí. Hodiny vede Gabriela Večerková, jsou od 17:45 každou středu.

Ač je kurz vypsaný pro začátečníky a mírně pokročilé, lektorka se vždy snaží přizpůsobit hodinu všem účastníkům. Takže pokud jste naprostý začátečník, vůbec se nemusíte bát přijít na některou z hodin. Pomůcky (jako polštářek a podložka) jsou k zapůjčení. Vy si jen přineste vlastní ručník a pití.

Jóga v denním životě se zaměřuje nejen na cvičení, ale i hlubší poznání jógy a filozofie, která za ní stojí. Kromě ásan se tak můžete těšit na meditace, dechová cvičení a relaxace. A pokud vás bude něco opravdu zajímat, lektorka vám ráda zodpoví všechny vaše dotazy. Nebo vás nasměruje na zdroje, kde své odpovědi najdete. 😊

jóga bohumín
Jóga Bohumín: najděte kurz pro vás!

Aerobic Club Bohumín

Aerobic Club Bohumín nabízí každou středu a neděli od 18:30 lekce jógy. Pokud si navíc zakoupíte permanentku, budete mít levnější vstupné. Je možné chodit i jednorázově. Místo si nemusíte rezervovat. Hodiny jsou navíc vhodné i pro úplné začátečníky.

Cvičební pomůcky vám rádi půjčí na místě. Rozhodně se ale vyplatí mít vlastní podložku, která vám padne jako ulitá 😊 Cvičí se zde totiž v tělocvičně gymnázia v Bohumíně, a tak jsou všechny pomůcky často používané.

Lekce jsou především o ásanách. Vyzkoušíte si různé sestavy. Některé jsou dynamické, jiné více odpočinkové. Můžete se těšit i na relaxace a odpočinek.

Jóga v soli

Pokud máte rádi solné jeskyně, nesmí vám uniknout Jóga v soli. Jak už název napovídá, cvičit se bude v čarovném prostředí solné jeskyni. Lekce se konají na adrese Solná jeskyňka Bohumín, Štefánikova 361. Cvičí se vždy ve čtvrtek od 18:00.

Jaký je program? Důraz se klade nejen na ásany, ale i relaxaci a nácvik plného jógového dechu. Budete se protahovat a zároveň zpevňovat tělo. V tomto středisku vás naučí nejen pozdrav slunci, ale i 5 Tibeťanů či stimulaci bodů na posílení jater a ledvin. Na závěr se medituje.

Pokud vás Jóga v soli zaujala, objednejte se dopředu. Na lekce je potřeba rezervovat místo z důvodu omezené kapacity solné jeskyně.

Jóga z pohodlí domova

Necítíte se na skupinové lekce? Nebo nemáte čas? Nevadí. To totiž vůbec neznamená, že musíte na jógu rezignovat. My jsme pro vás totiž připravili hned několik výzev, do kterých se můžete zapojit. V jejich rámci si:

  • vyzkoušíte různé styly jógy
  • poznáte nové ásany
  • dozvíte se spoustu zajímavých věcí

Vyzkoušejte třeba naši 21denní jóga výzvu. Kromě videolekcí se můžete těšit i na spoustu materiálů. K celé výzvě budete mít přístup i po skončení výuky, a tak se k lekcím můžete kdykoliv vrátit a zopakovat si je.

Koukněte na video 😉 Vše důležité najdete v něm:

YouTube video

Věříme, že si z našeho seznamu vyberete kurz, který vás bude bavit a pomůže vám v rozvíjení vaší jógové praxe. Pokud jste úplní začátečníci, překonejte ostych a jděte do toho! To platí i pro pokročilé, vždyť vždy je co zlepšovat. 😊

Máte tip na další jóga lekce v Bohumíně? Nebo jste snad sami instruktory jógy? Dejte nám a ostatním vědět do komentářů, pokud máte nějaká další doporučení!

A pokud vás zajímají i další tipy na to, kam zajít na jógu po Česku, přihlaste se k newsletteru. Tak budete vědět o všem, co se šustne na našem webu jako první. 😊

 

0 Shares
>
0 Shares
Share