Jeden z mnoha důvodů, proč nakupovat bio

Ve čtvrtek ráno jsem seděla v mé oblíbené Olomoucké kavárně a netrpělivě čekala, až dorazí moje kamarádka Klára. Den předtím mi od ní přišla podivná sms: „Ahoj, zítra dorazíme na to kafe o něco později. Tak se nezlob“. Zarážející na tom nebylo ani tak to, že dorazí později. Už dávno jsem si všimla, jak je, co se týče včasných příchodů, beznadějná. Co mě ale překvapilo, bylo to množné číslo – dorazíme. Nikdy sebou ještě nikoho nepřivedla, protože ví, jak mi trvá, než se rozmluvím před cizími lidmi.

Tak jsem tam jen seděla, ulupovala si kousky máslového croissantu a pohupovala si nohou. Asi za pět minut mi vesele poklepala na rameno a posadila se na židli naproti mně. Pozdravila jsem jí a rozhlédla se kolem. „Co je? Ty ještě někoho čekáš?“ Zeptala se mě nechápavě. Tak jsem jí vysvětlila, jaké obavy ve mně vzbudila její zpráva. Ona se jen pobaveně zasmála a vytáhla z kabelky malou obálku, kterou mi podala.

Zázraky se dějí

Mlčky jsem jí popadla a vyndala její obsah. Byl v ní snímek z ultrazvuku. Věřte, že jsem se musela hodně držet, abych se v tam v tu chvíli nerozbrečela jako želva. Normálně nejsem tak sentimentální, ale tohle bylo jiné. Kláru znám už tři roky a celou tu dobu jsem jen smutně sledovala její marné pokusy o otěhotnění. Je o pár let starší než já, ale přesto jí ještě nebylo ani třicet. Lékaři jí tvrdili, že nevědí, v čem by mohl být problém.

O dítě se s manželem dohromady pokoušely celé čtyři roky. Za léčbu na několika soukromých klinikách zaplatily celé jmění, ale své ovoce to neneslo. Bylo to pro ně velmi psychicky náročné.

Takže proto na mě padlo to neuvěřitelné dojetí. Dívala jsem se na ní a věděla jsem, že je konečně po těch letech naprosto šťastná.

Poblahopřála jsem jí a začala se vyptávat na všechny podrobnosti. Klára mi řekla, že tomu dávala ještě čas do ledna a pak by se asi vydala cestou umělého oplodnění. Přeci jenom to už s Tomáše zkoušeli čtyři roky a nic.

fotka břicha těhotné ženy

Detoxikace

Pak jí ale před Vánoci dala jedna známá kontakt na léčitele, který se specializuje právě na mladé ženy, které nemohou otěhotnět. Řekla si, že za zkoušku nic nedá a objednala se k němu na konzultaci. Vyprávěla mi, že hned po první návštěvě byla nadšená a poprvé po dlouhé době měla z něčeho dobrý pocit.

Léčitel prý doporučil jí i jejímu manželovi celkovou detoxikaci organismu. Sestavil  pro ně jídelníček a přidal k němu také seznam potravin, které je nutné nakupovat v bio kvalitě. Do této doby jí ani nenapadlo, že by problém mohl být právě v tom. Hned po prvním měsíci dodržování se cítila plná energie tak, jako ještě nikdy předtím.

Jóga, jako věrný pomocník

V té době se také dočetla o hormonální józe, která má pozitivní účinky na neplodné ženy. Přihlásila se tedy do jednoho studia na dvouměsíční kurz. Tam se také naučila lépe vnímat vlastní tělo a dodržování detoxikačního režimu se pro ni stávalo čím dál tím snazší.

Postupně k tomu přidala také meditaci. Veškeré její snažení jí konečně před týdnem přineslo výsledek v podobě pozitivního těhotenského testu.  Já jsem si samozřejmě všimla, že najednou vypadal mnohem více uvolněně a v pohodě. Přikládala jsem to ale tomu, že jí konečně po letech povýšili v práci.

Chemie u nás doma

nápis bio, napsaný pomocí luštěnin

Protože se zajímám o stravování a detoxikaci jsem v různých formách také již vyzkoušela, chtěla jsem od ní vědět vše. Co mě překvapilo, bylo, že se doma zbavila výrobků, z kterých by se mohly do jejího těla chemikálie dostávat. Nakoupila ekologické čisticí prostředky, prací prášky a aviváže. Nevynechala dokonce ani takové drobnosti, jako jsou chlórem bělené kuchyňské ubrousky a kapesníčky.

Z toho plyne, že také plně přešla na přírodní bio kosmetiku. To mě hodně zajímalo. Já sama mám s takovými výrobky smíšené zkušenosti. Krémy mi například naprosto vyhovují, ale na druhou stranu není jednoduché sehnat ty, které by měli alespoň ochranný faktor 15. Naproti tomu jsem si jednou koupila organický bio šampon a ten sebral mým vlasům i to poslední kouzlo, které jim ještě zbývalo.

Kvalita na prvním místě

Klára mi vysvětlila, že pokud mám zájem o kvalitní bio kosmetiku, tak si budu muset připlatit. Sama se naučila používat na obličej hlavně rostlinné oleje, které mají mnohdy lepší hydratační a výživné účinky než klasické krémy. Potvrdila mi, že najít ucházející šampon, co by dodal vlasům objem je doslova umění.

Když se naše schůzka chýlila ke konci, napsala mi na papírek pár svých oblíbených značek. V pátek ráno mi od ní přišel e-mail, kde mi vypsala látky, kterým bych se měla v souvislosti s kosmetikou vyhýbat. Přeci jenom to špatné, co si mažeme na tělo má podobné nepříznivé účinky na náš organismus jako to, co přijímáme v podobě potravin.

Čemu se vyhnout

Dovolím si s Klářiným laskavým svolením s vámi sdílet ony neblahé látky, které budu od teď kontrolovat na obalu každého kosmetického výrobku.

  • Olovo
  • Formaldehyd
  • Parabeny
  • Chemické konzervanty
  • Flatáty

Jistě by se jich našlo i více, ale já zase nechci zase trávit v drogerii celý týden. Naprostou jistotu ale vám ale zaručí výrobky, které jsou v bio kvalitě. Tím nic nezkazíte. Plnohodnotný sortiment je dnes už k dostání snad v každé obyčejné drogerii, ale ten největší výběr se stále ještě ukrývá v nabídkách e-shopů.

0 Shares
>
0 Shares
Share