3 tipy pro jarní znovuzrození

Každé jaro mám nutkavou potřebu projít nějakým očistným procesem. Mám chuť zbavit se všeho, co se mi za celý rok nahromadilo v bytě, v hlavě i v těle. Jarním úklidem to obvykle začíná. Díky józe si dokážu udělat pořádek i v myšlenkách, ale k pořádnému detoxu těla se nějak nemůžu přemluvit. Nechci z jídelníčku nic vyhazovat, takže jsem se rozhodla, že naopak něco přidám! Pojďte se podívat, jak nastartovat metabolismus na celoroční jízdu!

Cítit se zase skvěle

zelené potraviny, vitalvibe

Řekněme si to na rovinu. Nikdo z nás se nevydrží celý rok vyhýbat nezdravému jídlu, stresu a podobným „škůdcům“. Naše tělo se na nás proto často zlobí a dává nám to na srozuměnou špatným zažíváním, problematickou pletí, mastnými vlasy, únavou, bolestí hlavy a dalšími otravnými problémy. Všechno, co na našem těle není tak, jak by mělo být, je výstraha, že si nějak ubližujeme.

Je nemožné dělat všechno správně, proto se na sebe nesmíme zlobit. 🙂 Raději si dopřejme něco, co naše tělo uklidní, pohladí a třeba i vyléčí.

Co je zelené, to je zdravé

Chlorofyl, notoricky známé zelené barvivo, jehož funkci v procesu fotosyntézy se nám ve škole snažili učitelé biologie vtlouct do hlavy, má mnoho skvělých účinků na naše tělo. S jeho pomocí si například tělo dokáže vytvořit více červených krvinek. Pravidelnou konzumací chlorofylu zvýšíte svou odolnost vůči virům i bakteriím a většími dávkami zase podpoříte rychlejší hojení ran a zmírníte infekce. Zelené barvivo působí také jako prevence rakovinného bujení a snižuje únavu. No není to skvělé?

Na jaře si můžete dopřát třeba salát z listů pampelišek, smoothie z mladých kopřiv nebo čerstvého špenátu. Vždy si vybírejte to nejčerstvější!

Největší obsah chlorofylu má ale jednoznačně řasa Chlorella. Navíc je bohatým zdrojem bílkovin a aminokyselin, obsahuje vitamíny skupiny Bvitamín C, E , beta karoten a minerály železo, zinek, fosfor, draslík, jód a vápník. Najdeme tu také antioxidanty, které tělo chrání před volnými radikály. Tablety Chlorelly můžete koupit zde.

Vyhraný boj s jarní únavou

vitalvibe, zdravá strava

Únava patří k jaru asi stejně jako úklid a Velikonoce. Člověk má chvilku síly na rozdávání a najednou se ani nedokáže zvednout z postele. My s tím ale můžeme něco udělat. Existuje řada produktů, které dodávají tělu energii. Tzv. medicínské houby ale dokáží tělu pomoct energii využít a hospodařit s ní. Díky tomu je pak člověk odolnější vůči námaze, únavě, slabosti a dokonce i vůči stresu. Tělo je lépe okysličené a snadněji regeneruje. Medicínské houby, například  Cordyceps sinensis, fungují jako ochranný štít těla.

Tyto houby můžete sehnat zde a ještě připojuji krátké video, ve kterém vám řekne ještě něco více milý mladý muž. 🙂

 

Domácí lázně

Péče zevnitř už bylo dost. Očistu doporučuji završit nějakou lázeňskou procedurou, nejlépe bahenní koupelí. 🙂 Pokud se nemůžete jen tak vydat na nějaký wellness pobyt, nezoufejte! Můžete si dopřát „rozmazlovací“ kúru i doma. ZeoForce je v podstatě upravený jíl tak, aby tělo dokázalo lépe využít jeho čistící účinky. Zbavuje tělo toxinů, těžkých kovů, amoniaku a dalších škodlivých chemikálií. Používá se jako pleťová maska, tělová maska nebo detoxikační koupel. Pořídit ho můžete zde.

K dokonalosti už nezbývá nic jiného, než relaxovat!

Jak se na jaro díváte vy? Máte také chuť všechno probrat, vyvětrat, očistit? Nebo je to pro vás hlavně čas lásky? 🙂 Každopádně mějte rádi především sebe a své tělo! A pište komentáře! 🙂 Mám z nich radost.

Zuzka

8 Shares
>
8 Shares
Share8