Jako hbitá kočka – naučte se Marjari

Dnes pro vás mám základní pozici, pozici kočky tzv. Marjariasanu. Jde o základní jógovou pozici, ze které budeme vycházet s naším dalším jógovým cvičením a protahováním. Prvním krokem je, že se musíme do naší „kočičí“ pozice správně přichystat. Začneme v pozici všech čtyřech na zemi.

První krok – sed na patách

Nejprve se pohodlně usadíme na podložku a začneme sedem na patách.

S nádechem uděláme klek. Nohy a ruce máme na podložce. Hlavním bodem je mít kolena na šířku pánve. Ruce máme pod rameny a celá naše páteř je v prodloužení. Jsme v rovné poloze.

Druhý krok – hluboký nádech

Zadeček jemně vystrkujeme a páteř prohýbáme dolů společně s břichem. Zakláníme hlavu, která směřuje vzhůru spolu s naším pohledem. Cítíme svaly kolem páteře jak se napínají a protahují.

Třetí krok – výdech

S výdechem skláníme hlavu k hrudníku a celá záda vyhrbíme. Břicho zatahujeme. Při tomto vyhrbení můžeme oči zavřít a v případě, že cítíme na těle nějaké napětí či zatuhlé svalstvo, snažíme se místo prodýchat. Užíváme si přítommný okamžik s dechem, jemné meditační dýchání nám přináší úlevu.

Celý tento proces můžeme opakovat jak dlouho chceme. Je pouze na nás, jaké tempo si zvolíme a kolikrát ho budeme opakovat.  Nezapomeňte, že nádech a výdech by měl být pomalý a pořád stejně dlouhý. Tato poloha příjemně působí na celá záda, přináší pružnost páteře a navozuje pocit uvolnění. Pří opakování ucítíme, jak se páteř více a více prohýbá, ztuhlost odchází a přichází protažení a uvolnění celého těla. Tuto asánu, můžeme provozovat ráno po probuzení, protože nás příjemně naladí na celý den.

Přeji příjemné protažení milí jogíni. Doufám, že Vám toto  cvičení přinese úlevu a uvolnění. Jaké jsou vaše zkušenosti s touto ásanou?

Veronika

11 Shares
>
11 Shares
Share11