Jaké hubnutí je účinné?

Na tuto otázku je poměrně složitá, protože uspořádání těla každého z nás je jiné. Všichni však máme jedno společné a to rozum, i když opět ne všichni stejně velký. Každé hubnutí totiž začíná v hlavě. Přístup k hubnutí pak vypovídá i o charakteru člověka.

Který z těchto tipů lidé jste vy?

Pokud jste člověk, který v životě bojuje, má rád nové výzvy a nebojí se zkoušet nové věci, tak potom pro Vás bude hubnutí hračka. Nastavíte si v hlavě, že to prostě dokážete a tak se také stane. Začnete studovat a více se o problematiku hubnutí zajímat. Vyzkoušíte první diety a budete se urputně snažit dosáhnout cíle, kterého dříve nebo později jistě dosáhnete. Celý proces hubnutí bude pro Vás priorita a nikým si to nenecháte vymluvit.

Na druhou stranu jsou lidé, kteří vše vzdávají po prvním týdnu, i dříve. Vymlouvají se na genetické proporce, neúčinnost dané metody apod. Obvykle tomu tak není a je to jenom utěšování svého neúspěchu. Takoví lidí často říkávají: „Dnes jsem již unavený/á, nemůžu nic dělat. Začnu hubnout zítra, dneska už jsem to zase porušila. Dnes je venku nějaký divný tlak, jsem uplně hotová/ý.“ Blbost! Každý den budete hledat důvody proč ne, ale nikdy si v hlavně neudržíte důvody proč ano. Vaše hubnutí je tak účinné jak je účinná jeho nejslabší část. Opět si dovoluji poznamenat, že toto pramení z lidské povahy. Jedná se totiž o rázové narušení Vaší komfortní zóny, na které si budete muset vy i Vaše tělo zvyknout. Pokud úvodní šok nepřekonáte, tak potom nemůžete ani čekat výsledky.

Nejúčinnější metoda hubnutí?

Můžete si myslel, že to musí být nějaké hrozné tajemství, ale opak je pravdou. Pravděpodobně víte, že celé hubnutí je jen o správně skladbě jídelníčku a trošce pohybu. To je rozhodně pravda jenomže, které jídlo je to správné? Jaké druhy cvičení fungují? Na tyto otázky se budu snažit odpovědět na následujících řádkách.

hubnuti_painandgain.cz

Když začneme u jídelníčku, tak doporučuji článek: dietní jídelníček na celý týden. Tento článek Vám napoví, která jídla jsou do diet vhodná. Obecně platí, že by jste měli jíst malé porce a víckrát za den. Tzn., že by jste měli jíst v průměru 6x denně. Jednotlivá jídla by měla být odstupňována v pravidelných intervalech. Snažte se ve svých jídlech maximalizovat příjem bílkovin. Vyvarujte se však nadměrné konzumaci sacharidů. Ty jsou hlavní příčinou tloustnutí.

Hlavními zdroji bílkovin jsou například všechny druhy masa. Nejlépe však kuřecí maso, které je snadno stravitelné, obsahuje minimum tuky a spoustu bílkovin. Dalším vhodným druhem masa jsou například ryby, které obsahují i spoustu zdravých tuků a měli by jste je do svého jídelníčku zařadit alespoň 1x v týdnu.

Nevíte se rady s častou otázkou jak jíst večer? Vykašlete se na doporučení, že by se mělo jíst naposledy v 17:00. Svůj jídelníček nastavte tak, aby Vaše poslední jídlo bylo cca 1,5 – 2 hodiny před spaním. Nemělo by jednat o nic těžkého. Například nízkotučný tvaroh s medem nebo Racio chlebíček se sýrem Cottage jsou výborné volby.

cviceni_hubnuti

Co se týče pohybového plánu, tak ten závisí hodně na Vašich možnostech. Pokud by Vám vyhovovalo cvičení doma, tak bych Vám doporučil tento příklad cvičebního plánu na hubnutí doma. Tréninkový plán se může zdát náročný, ale opak je pravdou. Pokud ho budete cvičit alespoň měsíc pravidelně, tak pro Vás bude naprostou hračkou. Nemusíte dodržovat všechny opakování hned první týden. Ovšem dejte do každého cvičení maximum. Jenom v okamžiku, kdy do toho dáte maximum se mohou dostavit výsledky. Pokud budete podvádět, tak podvádíte jen sami sebe.

Jestliže se na výše uvedené úkony sami necítíte a stále si nevíte rady, tak není žádnou ostudou využít například nutriční poradenství, které je zdarma a pobočku naleznete pravděpodobně i blízko Vašeho bydliště. Na pobočkách nutričního poradenství jsou vyškolení odborníci na problematiku hubnutí a rádi pomohou i Vám.

S přáním mnoha úspěchů,

Milan Pichlík, autor http://painandgain.cz/

0 Shares
>
0 Shares
Share