Jak smoothie pomáhá posilovat imunitu

Podzim je krásné období. I když se dny krátí, počasí je nestálé a mnohdy bychom nejraději zůstali jen v posteli a lenošili, podzim je období přeměny, odpočinku a přípravy na zimu. Změna počasí s sebou ale přináší také zvýšený výskyt nemocí, chřipek a nachlazení. A abychom se jim vyhnuli, je nutné zvýšit imunitu těla.

Mezi tradiční tipy, jak posilovat imunitu, patří pravidelný pohyb, zdravé a vyvážené stravování, notná dávka vitaminů hlavně z ovoce, zeleniny a kvalitních bílkovin, dostatečný spánek a pravidelný pitný režim. Velkou roli hraje také dobrá nálada! Tak se nezapomeňte usmívat a myslet pozitivně, i když zrovna třeba nesvítí sluníčko nebo vás přepadá únava. I ta prostě k podzimnímu období patří a je přirozená.

Ovoce a zelenina – největší podpora imunity

Jak jsem již zmínila, je důležité nešetřit ovocem a zeleninou. Důležitým zdrojem vitaminu C jsou především citrusové plody. V jídelníčku by na podzim neměly chybět ořechy, luštěniny a listová zelenina, které jsou zdrojem důležitých minerálů a vitaminů (jako např. hořčík, zinek, vitamin E a D). Přírodním antibiotikem je česnek, na posílení funguje i hlíva ústřičná.

Zdravé střevo

Silná imunita vzniká ve zdravém střevě, proto je nutné zařadit potraviny, které podporují správně zažívání a trávení. A to je opět zelenina a vhodné druhy ovoce. Na trávení je úžasné zelí, jablka i švestky.

Jak přijmout co nejvíce zeleniny a ovoce? Smoothie!

Asi už je vám známo, že smoothie je nápoj připravený převážně ze zeleniny a ovoce a dalších doplňujících surovin jako oříšky, semínka aj. Ano, smoothie je nejjednodušší způsob, jak do těla dostat co nejvíce těchto surovin a vitaminů v nich. Není totiž mnohdy snadné v běžné stravě dodržet doporučovaných 5 porcí zeleniny a ovoce. Díky smoothie se vám to ale podaří jedním či dvěma nápoji denně. A tak krásně posílíte imunitu, navíc zmírníte vyčerpání, dodáte novou sílu, energii, odstraníte stres a únavu. Navíc je to nápoj nejen pro vás, ale pro celou rodinu! 🙂

A pokud se vám přece jen nemoc nevyhnula a přes všechny doporučené tipy vás přepadlo nachlazení? Nezoufejte, i tady smoothie pomáhá. Přísun důležitých vitaminů obsažených právě v ovoci, zelenině, oříšcích a dalších lahodných ingrediencích, urychluje proces léčení, dodává energii a potřebné živiny v období, kdy třeba nemáte na jídlo ani pomyšlení.

A jestli nevíte, jaké smoothie připravit, abyste co nejlépe vyhověli potřebám svého těla, vyzkoušejte naši 21 denní smoothie výzvu, která vás provede krůček po krůčku přípravou jednoduchých, lahodných smoothie a vy tak možná získáte novou závislost a už nebudete chtít se smoothie přestat nikdy! 🙂

29 Shares
>
29 Shares
Share29