Hudba na meditaci – 4 tipy na relaxační CD

Meditace a hudba k sobě od pradávna patří. Uklidňující tóny dokážou udělat s lidskou myslí naprosté zázraky. Člověk se lépe soustředí a jeho meditační schopnosti se časem prohlubují. Samozřejmě lze meditovat i v úplném tichu, ale s hudbou je to přeci jenom příjemnější.

Pro meditaci jsou nejvhodnější skladby, které jsou k tomuto účelu přímo určené. Nejčastěji se můžete setkat s písněmi obsahujícími mantry, zvuky přírody, tóny tibetských meditačních mís, činelek nebo například sitáru. Vždy se jedná o hudbu plnou harmonie, klidu a pohody. Já sama si ji občas pouštím i k práci.

Na trhu existují stovky CD s hudbou na meditaci – v článku se podíváme na čtyři. Každé z nich je trochu jiné a záleží jen na vás, zda dáte přednost prvnímu či poslednímu CD. U všech je vždy odkaz, na kterém se vám spustí ukázka ze dvou písní – doporučuji dát na první dojem.

1. Yoga Lounge – poslechněte si kouzelný sitár

Yoga Lounge

Sitár je složitě vypadající strunný nástroj. Jeho tóny jsou však velice příjemné a dokážou vaši mysl unést až do meditačního transu. Nástroj se řadí k loutnám a je oblíbený především v severní Indii, kde slouží k tvorbě klasické hinduistické hudby.

Na tomto CD naleznete celkem 7 skladeb s tím, že každá je delší než pět minut. Sejně jako u všech ostatních meditačních CD je možné hudbu využít i jako kulisu při cvičené jógy doma i ve studiu.

2. Magická léčivá mantra

Magical Healing Mantras

Opakování speciálních manter patří k meditaci již celá staletí. Mantry pomáhají nejen navodit stav soustředění, ale zároveň prý léčí. Proto se také mantrové zpěvy používají k tvorbě meditačních písní. CD Magical Healing Mantra obsahuje těchto skladeb celkem 7.

3. Léčivá energie Reiki

Reiky Healing Energy CD

Reiki je metoda alternativní medicíny, která vychází z východních filosofií. Léčitelé pracují především s energií proudící v lidském těle – např. léčí zablokované energetické čakry.

CD od známého tvůrce meditační hudby Terryho Oldfielda vám přinese 12 léčivých písní nesoucích se právě v duchu Reiki. Tato hudba na meditaci byla vytvořena pro rozproudění životní energie a dosažení hlubokého stupně meditace.

4. Deueterova Modrá Země

Deueter Earth Blue CD

Jako poslední tu mám CD od dalšího populárního interpreta meditační hudby. Deueter je znám po celém světě. Při vytváření svých skladeb hledá inspiraci v člověkem nedotčené přírodě.

I vy tak při své meditaci můžete zaslechnout šumění lesů, zpěv ptáků nebo zvuky vody. Earth Blue obsahuje 9 skladeb v nichž dominují zvuky flétny.

Pokud si nechcete během meditace pouštět hudbu z přehrávače, vytvořte si svou vlastní. K tomu vám skvěle poslouží vlastní tibetská zpívající mísa nebo tibetské činelky na prsty.

Jaká je vaše oblíbená hudba na meditaci? Máte mezi interprety své favority nebo se spokojíte s čímkoliv, co je pro účely meditace určené?

0 Shares
>
0 Shares
Share