Oblečení na cvičení pilates a jógu

Spousta lidí, které znám, chodí souběžně na pilates i na jógu. Mě osobně pilates vůbec nechytlo, protože mi v něm chybí určitá dynamika, ale znáte to, proti gustu… Proto jsem přemýšlela, zda je nutné mít, stejně jako v případě jógy, speciální oblečení na cvičení pilates.

Prohlížela jsem si videa na internetu, brouzdala po fotkách a vyptávala se přátel. A výsledek? Na lekce pilates můžete s klidem vyrazit i v oblečení, které máte na jógu. Lepší jsou přiléhavější materiály, ale i ve volnějších kalhotách si zacvičíte dobře.

Dvakrát takový zápřah

Samozřejmě to má také své úskalí – vaše jemné bio oblečení na jógu se vám dříve opotřebí a zničí. Můžete to však brát jako důvod k nákupu nového.

Procházela jsem si totiž internetové obchody a jedno je jisté – oblečení na jógu je mnohem hezčí než to, které obchodníci nabízejí pro cvičení pilates.

Vybrala jsem pro vás dva kousky oblečení na jógu, které jsou vhodné i pro lekce pilates. Zacvičit si v něm můžete samozřejmě i doma.  Ale nenosila bych ho např. do posilovny, kde by se zbytečně odřelo a opotřebovalo ještě rychleji.

Fialkové Push it legíny

Fialkové legíny vhodné na cvičení jógy i pilates

Víc holčičí oblečení na jógu či na pilates si člověk jen těžko představí. Moc se mi líbí barva i střih těchto přiléhavých kalhot na jógu.  Při pohybu vás nebudou nijak omezovat a dokonale se přizpůsobí i těm nejnepřirozenějším pozicím těla.

Legíny jsou ušité z látky s následujícím složením – 62 % lyocell, 31 % bavlna a 7 % elastan. Jsou opravdu z jemného materiálu, takže je rozhodně neperte na více jak 30 stupňů.

Praktické šedé tílko s všitou podprsenkou

Šedý top vhodný na cvičení jógy

K barevným legínám můžete jako vršek zvolit něco méně výrazného. Například tento šedý nenápadný top. Má zajímavě řešená ramínka a zároveň všitou podprsenku. V šatně tak strávíte ještě méně času než normálně.

Top je dlouhý (nepotáhne vám na záda) a ušitý z látky, která se skládá z 62 % z tencelu (přírodní vlákno), z 30 % z bavlny a z 80 % z elastanu.

Tak co říkáte, má cenu nakupovat zvlášť oblečení na pilates a na jógu? Nebo zůstanete věrní jógovému ošacení i na hodinách pilates?

Chystáte-li se na první lekci pilates, určitě si přečtěte tento článek – Podložka na cvičení pilates? Stačí vám ta na jógu! – ať doma zbytečně neskladuje kupu podložek na cvičení.

0 Shares
>
0 Shares
Share