Gravid – těhotenská jóga

O těhotenské józe nejspíš alespoň jednou zauvažovala většina žen, které se každým dnem přibližují k očekávanému porodu. Nastávající maminky mají o tomto typu cvičení většinou podobné představy. Těší se, jak je přestanou bolet záda, jak si připraví tělo na porod a děťátko z nich, díky józe, pomalu vytančí v rytmu čači. Tak jednoduché to samozřejmě není, ale i tak je jóga pro těhotné doporučována jako skvělá předporodní průprava.

Nedávno jsem četla článek, kde mimo fyzické přípravy vyzdvihovala autorka vliv na psychiku těhotných žen. Mluvila o tom, že si žena díky spojení s vlastním tělem dodá sebevědomí. Uvědomí si svou fyzickou a psychickou sílu a přestane se tolik obávat samotného porodu. Já ještě děti nemám. Nepochybuji však o tom, že hned jak se rozhodnu založit rodinu, začnu vyhlížet vhodný kurz jógy pro těhotné.

Pro koho je vhodná?

Těhotná žena může začít gravid jódu navštěvovat již od 13. týdne těhotenství. Chodit na ni je vhodné, dokud se nato žena cítí. Na gravid jógu by měly zapomenout ty ženy, které nemají bezproblémové těhotenství. Při náznaku jakéhokoliv problému se nejprve poraďte se svým lékařem. Pro každou etapu těhotenství se doporučují trochu jiné cviky. Například pro první trimestr jsou většinou jiné než pro ten třetí.

V souvislosti s tím, co jsem psala o posílení psychiky, je jóga pro těhotné ideálním lékem na strach z porodu, případně z nastávajícího mateřství.

Jak vám bříško poroste, tak oceníte možnost používat některé jógové pomůcky, jako je pásek nebo podpěrná cihlička. Protože zákonitě přiberete a budete se tak i více potit, pořiďte si takovou podložku na jógu, která vám cvičení zpříjemní. Za mě mohu doporučit například tuto. Je dostatečně tlustá a zároveň na ní najdete protiskluzovou vrstvu.

Detail těhotenského bříška s položenou dlaní

Centrum Lotos

Centrum Lotos je skutečně centrum všeho, co by mohla nastávající maminka jen vzdáleně potřebovat. Najdete ho v Ostravě v ulici Českobratrská. Včetně jógy pro těhotné se můžete zapsat na předporodní kurzy. Péče se dostane také novopečeným maminkám, které mohou navštěvovat poporodní jógu, případně cvičení s miminky. Studio funguje zároveň jako poradna pro nastávající maminky. Působí na mě jako oáza klidu a ženskosti.

Jedna 60 minutová hodina jógy zde stojí 120 Kč. Cvičí se v pondělí od pěti večer a ve čtvrtek od pěti a od půl sedmé večer.

Mama Baby Studio

Toto studio mi připadá velmi podobné, jako předchozí zmiňované. I tady najdete vše, co si můžete jako těhotná žena přát. Poradnu, několik druhů cvičení – předporodní i poporodní jógu, přípravu na porod, kroužky pro děti atd. Studio se nachází v Praze 7 a z jejich fotek na mě dýchá pohoda a harmonie. Cena za jednu 60 minutovou lekci je 250 Kč. S nákupem deseti vstupů se vám cena sníží na 210 Kč.

Bindu Yoga studio

O Bindu Yoga studiu jste si u nás již mohli přečíst v rozhovoru s majitelkou Barborou Hu. Myslím, že patří k těm nejhezčím pražským jóga studiím a určitě bych neváhala s jeho návštěvou. Kromě gravid jógy si zde můžete zacvičit také kurzy poporodní jógy společně s vaším miminkem. Za jednu hodinu zaplatíte 180 Kč. Pro snížení ceny se určitě podívejte na jejich zvýhodněné balíčky.

Naučte se prožívat své těhotenství s dobrou náladou a plná psychické síly. Jóga vám postupně pomůže zapomenout na, s těhotenstvím spojené, zdravotní nepříjemnosti.

2 Shares
>
2 Shares
Share2