Mala tulsi dlouhá

Již NENÍ V NAŠÍ NABÍDCE. Podívejte se například na tuto variantu.

Mala, meditační korálky, jsou tradiční pomůckou v buddhismu a hinduismu využívanou při praktikování meditací. Mala není jen krásným šperkem, ale přináší spoustu výhod, díky kterým budou vaše meditace příjemnější a zároveň dosáhnete většího uvolnění.

Popis


Maly mají svou tradici již dlouhá staletí. Existuje mnoho typů, barev a velikostí. Každá je unikátní a něčím zvláštní, liší se v použití podle záměru meditace. Obvykle jsou vyráběny z drahých kovů, minerálů, dřeva, semen stromů a tím nejtypičtějším a nejstarším materiálem je rudrakša, semena posvátného listnatého stromu.

Meditační maly jsou obvykle tvořeny 109 korálky. První korálek, guru korálek, je nejvýraznější, většinou o něco větší a vždy něčím ozvláštněn. Je symbolem vazby mezi učitelem a žákem. Při počítání manter se začíná na korálku, který je hned vedle guru korálku, a ten se na konci počítání nikdy nepřekračuje.

Základním materiálem této maly je tulsi neboli posvátná bazalka. Jedná se o ájurvédskou bylinku, která je v Indii uctívána jako vtělené božství. Pro Indy je legendou sama o sobě – Tulsi je manželkou bohy Višny. Má příznivé účinky na naši psychiku, ale i fyzické tělo. Podporuje oddanost, pomáhá nalézat lásku v srdci a odhání zlo. Je silným antioxidantem, dodává klid, snižuje stres a podle ájurvédy je nápomocná při léčbě onemocnění krku.

Mantry pro tuto malu jsou:

  • Om Namo Narayanaya
  • Om Sri Ramaya Namah
  • Om Radha Krishnaya Namaha

Mala je vyrobena v Indii a korálky z tulsi jsou obklopeny z obou stran stříbrem.

>