Mala tulsi a stříbro

Již NENÍ V NAŠÍ NABÍDCE. Podívejte se například na tuto variantu.

Mala je tradiční pomůckou, která se používá k počítání a odříkávání posvátných manter v buddhismu a hinduismu. Při meditaci pomáhá se lépe koncentrovat, dodává rovnováhu, a díky ní se budete lépe soustředit, zapomenete na okolní svět.

Popis


Mala je původem sanskrtské slovo a v překladu znamená náhrdelník, věnec, nebo růženec. Skládá se ze 108 korálků, které se při modlitbách počítají a pomáhají se lépe soustředit na vyřčení jednotlivých manter. Celý kruh uzavírá tzv. guru korálek, v pořadí 109. Bývá často nejvýraznější, něčím ozvláštněn a krásně zdobený. Symbolizuje vztah učitele a žáka. Nikdy se nepřekračuje, pokud při odříkávání manter dorazíme až k němu a chceme pokračovat, musíme otočit směr.

Maly se vyrábí z nejrůznějších druhů materiálů, nejčastěji drahých kamenů, krystalů, dřeva či semen stromů. Každá mala je jiná a jejich materiál, ze kterého jsou vyrobeny, odlišuje záměr meditace. Mala je navíc krásným doplňkem. Můžete si ji omotat kolem zápěstí nebo nosit kolem krku.

Tulsi, bazalka posvátná, je ájurvédská bylinka, která je v Indii uctívána jako vtělené božství. Pro Indy je legendou sama o sobě – Tulsi je manželkou bohy Višny. Má příznivé účinky na naši psychiku, ale i fyzické tělo. Podporuje oddanost a zbožnost, pomáhá nalézat lásku v srdci a odhání zlo. Je silným antioxidantem, dodává klid, snižuje stres a podle ájurvédy je nápomocná při léčbě nejrůznějších onemocnění krku.

Mantry vhodné pro tuto malu jsou:

  • Om Namo Narayanaya
  • Om Sri Ramaya Namah
  • Om Radha Krishnaya Namaha

Korálky jsou obklopeny z obou stran stříbrem. Mala je vyrobena přímo v Indii.

>