Mala nefrit a rudrakša dlouhá

Již NENÍ V NAŠÍ NABÍDCE. Podívejte se například na tuto variantu.

Praktikujete-li pravidelně jógu či meditaci, pak možná uvažujete o pořízení mala korálků, pomocníků při meditacích. A rozhodně neuděláte špatně. Pokud si přejete vaši meditaci něčím ozvláštnit, posunout ji mnohem dál, pak je mala pro vás jako stvořena.

Popis


Mala korálky jsou používány v buddhismu a hinduismu po staletí. Nejstarší je tradiční Rudraksha mala, jejíž historie sahá až do 10. století. Bývají umisťovány ve svatyních, jako připomínka afirmace. Dlouhé maly se běžně skládají ze 108 korálků, přesněji řečeno ze 109. Ten první, guru korálek, bývá nejvýraznější, často o něco větší a krásně zdobený. Při počítání manter se začíná na korálku, který se nachází hned vedle guru, který se na konci nikdy nepřekračuje. Je symbolem vděčnosti a našeho spojení s božstvem.

Maly bývají vyrobeny z drahých kovů, kde každý odpovídá jinému záměru meditace. Tato se skládá z nefritu a rudrakši. Slovo rudrakša pochází s hinduistické mytologie a znamená oči Shivy. Rudrakša zklidňuje nervový systém, pomáhá uklidnit mysl a zbavit nás negativních myšlenek, zvyšuje energii a vytrvalost a zároveň má omlazující účinky. Nefrit má očistnou sílu, pomáhá při detoxikaci organizmu, přispívá k duševnímu klidu a vyrovnanosti.

Mala pomáhá s počítáním manter, které je spojeno s nejrůznějšími cíli, nejčastěji s dosažením osvícení a zklidněním naší mysli. Vhodné mantry pro tuto malu jsou:

  • Om Sarva Kamadaya Namaha
  • Om Sri Maha Lakshmyai Namah
>