Dlouhá meditační mala ametyst

1 399 

Meditační korálky, mala, jsou nejenom skvělým doplňkem, ale mají také spoustu pozitivních vlastností, které vás ohromí. Pokud chcete své meditace něčím ozvláštnit, dát jim nový rozměr, pak je pro vás mala tou správnou volbou.

Popis


Maly jsou tradiční pomůckou používanou při meditacích po dlouhá staletí. Často jsou přirovnávány ke křesťanským růžencům. Používají se k počítání manter s cílem zklidnit mysl a dosáhnout osvícení. Dlouhé maly se skládají ze 108 korálků a tzv. guru korálku, který symbolizuje vztah učitele a žáka, ale také vděčnost a naše spojení s božstvem. Guru korálek bývá nejvýraznější, něčím ozvláštněn, často o něco větší nebo jinak zdobený. Na něj navazuje střapec, který symbolizuje tisíc okvětních lístků lotosu.

Mala je skvělý nástroj, který dokáže zlepšit meditaci, pomáhá s koncentrací a soustředěním. K jejich výrobě se používá nejrůznějších materiálů, a to drahých kamenů, krystalů, dřeva či semen stromů. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, určuje záměr meditace. V případě této maly jde o ametyst, který zklidňuje mysl a emoce, harmonizuje čakry, odstraňuje zmatek, léčí netrpělivost. Má schopnost absorbovat negativní energii a je považován za kámen moudrosti.

Vhodné mantry pro tuto malu jsou:

  • Om Sri Rama Jaya Rama
  • Om Namah Shivaya
>