Mala citrín dlouhá

Již NENÍ V NAŠÍ NABÍDCE. Podívejte se například na tuto variantu.

Mala, meditační korálky, se řadí k tradičním pomůckám, využívaných při meditacích, již stovky let. Pokud chcete svou meditaci něčím ozvláštnit či ji posunout o level dál, pak je pro vás mala tou správnou volbou.

Popis


Meditační korálky mají svůj původ v buddhismu a hinduismu. Často jsou přirovnávány ke křesťanským růžencům. Dlouhé maly v podobě náhrdelníků se skládají ze 108 korálků, respektive 109, kde poslední je vlastně začátkem a při počítání manter se nikdy nepřekračuje – u něj se začíná a před ním se končí. Bývá nejvýraznější, něčím ozvláštněn, často o něco větší nebo jinak zdobený.

Mala je šikovným pomocníkem a pomáhá při dosažení hlubší a ničím nerušené meditace. Může se pyšnit celou řadou pozitivních vlastností, například pomáhá vyčistit mysl, má ozdravovací účinky, zvyšuje energii apod. Navíc je mala krásným doplňkem, žluté korálky jsou jemné a uklidňující.

Citrín je kámen mnoha pozitivních účinků. Uvolňuje hněv, negativní pocity a hluboce zakořeněné obavy, snižuje naši citlivost na kritiku, inspiruje a podněcuje kreativitu, zvyšuje sebevědomí, pomáhá zapomenout na negativní události z minulosti a kráčet dál s optimismem, těšit se z nových a lepších zítřků.

Maly se používají k počítání manter s cílem zklidnit mysl či dosáhnout osvícení. Mantry doporučené této male jsou:

  • Om Aim Saraswatyai Namah
  • Om Shreem Maha Lakshmiyei Namah
>